Facebook Rooms, czyli aplikacja do prowadzenia anonimowych rozmów

Twórcy najpopularniejszego portalu społecznościowego świata zaprezentowali nową usługę, która ma być odpowiedzią na rosnącą popularność anonimowych komunikatorów online. Aplikacja nazywa się Facebook Rooms i pozwala na chatowanie z innymi osobami bez konieczności ujawniania swojej tożsamości i nawet bez logowania się na swoje konto na Facebooku.

Facebook od dłuższego czasu przygląda się usługom online służącym do anonimowej komunikacji, które cieszą się popularnością na całym świecie. Do tej pory firma Marka Zuckerberga nie miała jednak alternatywy dla takich aplikacji i serwisów internetowych. To się zmienia z nadejściem Facebook Rooms.

Facebook Rooms to zupełnie nowa usługa. W przeciwieństwie do większości innych aplikacji pochodzących od twórców Facebooka, takich jak Messenger, Strony i Paper, w nowym produkcie nie jest wymagane logowanie się na swoje własne konto.

Zobacz również:

  • Donald Trump uruchomi swój własny portal społecznościowy
Facebook Rooms, czyli aplikacja do prowadzenia anonimowych rozmów

Z aplikacji można korzystać anonimowo i bez podawania prawdziwych danych. Jedynym wymaganiem jest zweryfikowany adres email, ale nie musi służyć do tego główna skrzynka. Można na potrzeby Facebook Rooms założyć dodatkowy adres poczty elektronicznej, którego nie da się łatwo powiązać z tożsamością właściciela takiego konta.

Idea Facebook Rooms przypomina nieco popularne Chaty oraz kanały IRC, które pozwalały (w teorii) na znalezienie osób o podobnych zainteresowaniach, które niekoniecznie chcą dzielić się swoim imieniem i nazwiskiem. Taka też idea przyświeca twórcom Rooms, gdzie twórca "pokoju" będzie miał kontrolę nad tym, kto w nim przebywa i kto ma możliwość dyskutowania. Niestety, jak na razie dostęp do Facebook Rooms mają wyłącznie użytkownicy systemu iOS w krajach anglojęzycznych.