Facebook, Spotify, Instagram: zobacz jak szybko zużyją internetowy pakiet 2 GB

WhatsApp w przypadki smartfona z internetowym pakietem 2 GB pozwoli na przesłanie/odebranie 2 milionów wiadomości. Netflix ten sam pakiet skonsumuje w godzinę. Zobacz, jak zasobożerne są różne mobilne aplikacje.

Smartfony to niewielkie przenośne komputery z funkcją dzwonienia, które pozwalają na korzystanie z wprost niewyobrażalnej bazy aplikacji (przynajmniej w przypadku Androida i iOS). Część z nich wymaga do działania połączenia z internetem, co jest bardzo istotne w przypadku korzystania z płatnych pakietów internetowych. Niektóre są bardzo oszczędne w konsumowaniu wspomnianego pakietu, natomiast inne wręcz przeciwnie. O tym, jak wypadają pod tym względem najpopularniejsze mobilne aplikacje możecie dowiedzieć się z świetnie przygotowanej przez Tech Insider infografiki. Serwis pozostał przy domyślnych ustawieniach aplikacji i do obliczeń przyjął popularny 2-gigabajtowy pakiet internetowy:

Facebook, Spotify, Instagram: zobacz jak szybko zużyją internetowy pakiet 2 GB

Popularne aplikacje i ilość danych wymienianych przez internet podczas ich użytkowania

Jak widzicie, najmniej obciążającym dla pakietu jest WhatsApp, który wykorzystuje 1 KB danych przy przesłaniu wiadomości tekstowej i 50 KB danych przy przesłaniu zdjęcia. Osoby zainteresowane głównie dzieleniem się zdjęciami powinny zwrócić uwagę jak niewielki wpływ na pakiet ma Snapchat, który potrzebuje 30 - 50 KB, czyli znacznie mniej niż Instagram. Najbardziej zasobożerny okazał się Netflix, który przy strumieniowaniu HD wykorzystałby 2-gigabajtowy pakiet w godzinę.

Zobacz również:

  • Facebook zmieni nazwę