Facebook Timeline a rozmowy w sprawie pracy

Na konferencji deweloperów F8, Facebook zaprezentował kilka nowości, które odbiły się szerokim echem w świecie serwisów społecznościowych. Największą z nich jest Timeline, czyli oś czasu. Jest to zupełnie nowe podejście do profilu na Facebooku. Taka forma prezentacji informacji może też mocno wpłynąć na naszą szansę zdobycia pracy.

Oś Czasu na Facebooku - jak włączyć i skonfigurować?

Facebook Timeline daje obserwatorom łatwiejszy dostęp do wszystkiego, czym dzielimy się w naszym profilu. Oprócz tego, układa te wydarzenia w kolejności chronologicznej. Odmieniony profil Facebooka zaprezentowano na konferencji F8. Może on ułatwić kontakt ze znajomymi, ale wymaga także przyłożenia się do uporządkowania profilu, by osoby postronne widziały tylko to, co chcemy aby on nas wiedziały.

Zobacz również:

  • Facebook prezentuje następcę Oculus Quest - Metaverse na wyciągnięcie ręki
  • Zuckerberg odpowiada na oskarżenia wobec Facebooka

Po konwersji profilu do układu Timeline, uwidocznione mogą zostać zdjęcia, wydarzenia i statusy z przeszłości, o których może wolelibyśmy zapomnieć. Facebook przygotuje twoją oś czasu automatycznie. Jeśli już trochę używamy serwisu, to mogą się na niej pojawić przeróżne rzeczy, więc będzie trzeba ją dostosować - wyrzucić lub ukryć pewne elementy, a wyeksponować inne.

Informacje wyświetlane na osi czasu będą miały te same ustawienia prywatności, jak te, które są obecnie wybrane w naszym profilu. Niektóre mogą być publiczne, a inne tylko dla rodziny, znajomych itd.. Pracodawcy coraz częściej sprawdzają konta w serwisach społecznościowych przed rozmowami o pracę. Ustawienia prywatności Facebooka pozwalają jednak na ograniczenie lud odcięcie dostępu do naszego konta osobom spoza grona znajomych.

Jeśli dobrze dostosujemy ustawienia prywatności i osi czasu, która będzie wprowadzana od 30 sierpnia, to nasze konto facebookowe stanie się doskonałym CV. Jeśli jednak nie damy sobie czasu na dostosowanie ustawień, to Facebook, przy naszej pomocy, może nam znacznie przeszkodzić w zdobyciu lub utrzymaniu wymarzonej posady. W Polsce zmiany mogą pojawić się z opóźnieniem, ale na testy Timeline można zapisać się już teraz.