Facebook: Zeus atakuje i kradnie dane kont bankowych użytkowników

Użytkownicy Facebooka narażeni są na atak bardzo groźnego trojana o nazwie Zeus. Jego głównym zadaniem jest zdobycie loginów i haseł do kont bankowych.

Użytkownicy Facebooka powinni uważać na bardzo poważne zagrożenie. Chodzi tutaj o wiadomości phishingowe, za pośrednictwem których rozprzestrzeniany jest znany od wielu lat trojan Zeus. Jeżeli już padniemy jego ofiarą, z naszego konta wysyłane są do wszystkich znajomych linki prowadzące zazwyczaj do jakiegoś fantastycznego filmu, czy produktu, a w rzeczywistości kierujące do specjalnie spreparowanej strony.

Co grozi facebookowiczom?

Gdy po kliknięciu niebezpiecznego linku, na komputerze facebookowicza zainstaluje się Zeus, natychmiast przystępuje on do działania skanując nasze dane. Co jednak najważniejsze, nastawiony on jest przede wszystkim na zdobycie loginów i haseł do naszych kont bankowych. I nie ma tutaj znaczenia, że nie przechowujemy ich na komputerze, gdyż złośliwiec może korzystać z keyloggera, za pomocą którego dokładnie prześledzi wszystko to, co wklepujemy za pomocą klawiatury.

Pamiętajcie więc, aby bardzo ostrożnie podchodzić do wszelkich otrzymywanych linków.