Facebook - aktualizacja statusów Twittera ze strony serwisu

Do tej pory, to Twitter pozwalał na aktualizację statusów na Facebooku. Obecnie funkcjonalność ta będzie działała w obie strony. W ten sposób Facebook chce być przyjaźniejszy użytkownikom i wzbogacić swoje możliwości.

Facebook i Twitter - integracja kont
Nowa funkcja jest częścią zmian, które pozwolą na większą kontrolę nad tym, co widzimy w naszych aktualnościach na Facebooku. Będzie można wybrać ilość i rodzaj aktywności znajomych, o których zostaniemy poinformowani, a także wskazać osoby nie należące do naszych znajomych, których publiczne wiadomości chcemy czytać w aktualnościach.

W celu połączenia kont Facebooka i Twittera należy wejść na stronę facebook.com/twitter. Integracja dwóch serwisów społecznościowych sprawi, że nasz status na Twitterze będzie aktualizowany, gdy na Facebooku zamieszczamy publiczne wpisy.

Zobacz również:

  • W Messengerze podzielisz rachunek ze znajomymi!
  • Twitter zakazuje udostępniania osobistych zdjęć i filmów
  • Zuckerberg odpowiada na oskarżenia wobec Facebooka

Na razie, tylko ćwierknięcia z Twittera mogą pojawiać się na Facebooku. Nie zawsze jest to praktyczne, bo mają one maksymalnie 140 znaków. Oprócz tego, mogą one wywoływać chaos, gdyż duża częstotliwość dodawania wiadomości, która jest czymś normalny dla Twittera, na Facebooku może być nieco nie na miejscu.

Zobaczymy, jak w praktyce sprawdzi się nowa funkcjonalność Facebooka. Osoby korzystające z obu serwisów pewnie ucieszą się z większej integracji swoich kont, która może zaoszczędzić im sporo czasu.