Facebook bez tajemnic - Technokracja odc. 8

Facebook to coś zdecydowanie więcej niż serwis społecznościowy. Cała branża technologiczna poświęca mu coraz więcej czasu, a jego znaczenie rośnie z miesiąca na miesiąc. W tym odcinku Technokracji wraz z Jackiem Gadzinowskim i Konradem Mroczkiem rozbierzemy Facebooka na czynniki pierwsze i odpowiemy na najważniejsze zagadnienia związane z serwisem Marka Zuckerberga.

Facebook jest czołowym serwisem społecznościowym na Świecie, także w Polsce ma wielu zwolenników. Twórcy tego fenomenu, często serwują nam najróżniejsze zmiany, czasami nawet nie informują wystarczająco mocno a wtedy może się zdarzyć, że zostaniemy zaskoczeni nowymi funkcjami. Jest też sporo osób które dopiero zaczynają przygodę z Facebookiem i chętnie dowiedzieli by się o netykiecie czy podstawowych zasadach prowadzenia strony. Dla tych wszystkich osób zorganizowaliśmy eSeminarium Faebook bez tajemnic (www.pcworld.pl/eseminarium/facebook). W ósmym odcinku Technokracji, Jacek Gadzinowski Konsultant Komunikacji Zintegrowanej (zobacz www.Gadzinowski.pl), odpowiada na wiele nurtujących nas pytań związanych z mediami społecznościowymi a w szczególności na temat Facebooka.

Jacek Gadzinowski w pierwszej części opowiedział między innymi: czy można prowadzić skutecznie marketing a zarazem e-commerce na Facebooku, jak budować komunikację w Social Media, czy jest to właściwe miejsce do sprzedaży.

Kolejna odsłona to rozmowa o tym czy zabawa jest głównym czynnikiem przyciągającym fanów, czy rozrywka jest właśnie tym czego pragną użytkownicy. Jak bardzo wpływa na fanpage aplikacja dedykowana, czy kupowanie fanów jest naganną praktyką, jakie znaczenie ma Facebook dla obszaru B2B.

Trzecia część to rozmowa w obszarze kwestii budowy wizerunku za pomocą Facebooka, na co należy uważać a czego wystrzegać, do jakiego stopnia jesteśmy ofiarą spamerów a do jakiego jesteśmy nimi sami. Jacek omówił najpopularniejsze serwisy oprócz Facebooka i doradził jak dbać o własny wizerunek używając każdego z nich. Nie bez echa pozostało starcie nowego serwisu Google Plus i FB, zostały omówione podstawowe różnice i widoki na przyszłość obu tworów internetowych.