Facebook blokuje wtyczkę umożliwiającą transfer znajomych do Google+

Facebook nie zamierza stracić pierwszeństwa wśród portali społecznościowych. W związku z tym zablokował, dopiero co utworzoną, wtyczkę do przeglądarki Chrome, która umożliwiała transfer znajomych z FB do Google+.

Facebook

Facebook Friend Exporter to wtyczka stworzona przez Mohameda Mansoura. Umożliwia ona bezproblemowy transfer znajomych z Facebooka do nowego portalu społecznościowego Google+. Facebook niestety szybko zablokował daną funkcję.

Jak działa(ł) Facebook Friend Exporter? Rozszerzenie wyodrębniało dane dla każdego ze znajomych (adres e-mail, data urodzenia etc.) z Facebooka, a następnie konwertowało je do jednego wielkiego pliku danych, który następnie można było przenieść do Gmaila. To otwierało drogę do importu znajomych do Google+ Było to czasochłonne ale skuteczne. Włodarze najpopularniejszego serwisu społecznościowego zablokowali jednak wtyczkę. Zadecydowano bowiem o usunięciu z amerykańskiej wersji portalu adresów e-mail użytkowników. Skutkiem czego było uniemożliwienie całej procedury importu znajomych.

Zobacz również:

  • Google zamyka jedną ze swoich usług. Będzie Ci jej brakować?
  • Bing z SI wkracza do Chrome i Safari
  • Threads, konkurencja Twittera od Facebooka, już dostępny. Niestety nie w Polsce

Zapowiada się na ostrą rywalizację dwóch portali. Google+ choć ma raptem tydzień, zdobył już znaczną popularność. Wraz z pojawieniem się nowego serwisu społecznościowego, coraz mniej prawdopodobne jest także powodzenie planu Marka Zuckerberga, który zakładał, iż Facebook przekroczy miliard użytkowników na całym świecie.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: