Facebook chce trafić wszędzie, nawet na zewnętrzne strony internetowe

Kilka tygodni temu Facebook ogłosił testy nowej funkcji, która pozwala zagnieżdżać posty z Facebooka na zewnętrznej stronie internetowej. Współpracowali z nim wybrani partnerzy medialni. Najwyraźniej testy zakończyły się powodzeniem. Teraz wszyscy użytkownicy portalu będą mogli na swoich stronach umieszczać już nie tylko przyciski Lubię to!, ale także całe własne posty z Facebooka.

Nowa funkcja pozwala autorom na zamieszczanie we własnych wpisach postów prosto z Facebooka. Okienko wyświetlone na stronie będzie bardzo podobnie w formie do pojedynczego posta, który widać na ścianie użytkownika. Różnica jest taka, że w prawym górnym rogu okna znajduje się przycisk pozwalający na śledzenie autora lub polubienie strony. Ponadto, jeśli zamieszczony w zewnętrznym serwisie www post pochodzi od strony, będzie podana jej liczba kliknięć Lubię to!. Dzięki tej funkcji nawet przebywając poza Facebookiem można polubić, skomentować i udostępnić treść na swojej tablicy.

 

facebook-embedded-post

facebook-embedded-post

<div id="fb-root"></div> <script>(function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = "//connect.facebook.net/pl_PL/all.js#xfbml=1"; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs); }(document, 'script', 'facebook-jssdk'));</script><div class="fb-post" data-href="https://www.facebook.com/pcworldpl/posts/10151563227601437"><div class="fb-xfbml-parse-ignore">Post by PCWorld.pl.</div></div>

Z pewnością wprowadzenie tego narzędzia ma sporo sensu. Internauci na swoich stronach i blogach, jeśli do tej pory chcieli pokazać czytelnikom i skomentować jakąś treść z posta na Facebooku, mogli umieścić we wpisie klasyczny zrzut ekranu. Tylko problem w tym, że taki screenshot nie aktualizuje się samodzielnie i nie można wchodzić z nim w interakcję. Zagnieżdżone posty rozwiązują oba te problemy. Co więcej, pozwalają na odtwarzanie wideo i wyświetlają miniaturę linka do którego się odnoszą. Na urządzeniach mobilnych dopasowują się szerokością do rozmiarów ekranu, a przyciski Lubię to, Skomentuj i Udostępnij są odpowiednio większe, aby łatwiej trafić w nie palcem.