Facebook dla Windows 8.1 zaktualizowany. Pojawiła się możliwość edycji postów

Facebook przez rok obecności Windows 8 na rynku omijał najnowszy system Microsoftu tylko tylko po to, by nadrobić zaległości z nawiązką wraz z premierą Windowsa 8.1. Kafelkowa aplikacja typu Modern UI pojawiła się jednocześnie z najnowszym systemem Microsoftu i jest od tego czasu stale rozwijana. Właśnie pojawiła się kolejna aktualizacja.

Modern UI to nowy interfejs systemu Windows, który został wprowadzony najpierw na mobilnej platformie Windows Phone, by następnie trafić do desktopowego wydania systemu Microsoftu. Twórcy Windowsa borykają się od ponad roku z problemem braku aplikacji napisanych z myślą właśnie o nim, a użytkownicy portalu Facebook czekali na taki program równo rok. Trafił on do sklepu Windows Store wraz z premierą Windows 8.1 i wygląda na to, że firma Marka Zuckerberga nadrabia zaległości.

Aplikacja Facebook dla Modern UI pozwala na sprawne zarządzanie całym profilem w tym serwisie społecznościowym. Można przeglądać tablicę, umieszczać nowe posty oraz korzystać z chatu do prowadzenia rozmów ze znajomymi - przypięta aplikacja do jednego z boków monitora zmienia się przy tym w wygodną listę kontaktów i może działać obok pulpitu i innych aplikacji Modern UI.

Zobacz również:

  • Szyfrowanie wiadomości na Facebooku pojawi się z opóźnieniem!
  • Oszuści zarobili już krocie na sprzedaży PS5 i Xbox Series X [Aktualizacja 30.11.2021]
Facebook dla Windows 8.1 zaktualizowany. Pojawiła się możliwość edycji postów

Aplikacja Facebooka miała jak na razie tylko jedną poważniejszą wadę, jaką był brak możliwości edycji postów i komentarzy. Ta funkcja już od dawna dostępna jest w przeglądarkowej wersji serwisu. Wraz z najnowszą wersją to ograniczenie znika. Oprócz tego można teraz zarządzania członkami grup, konstruowania list znajomych, dodawania zdjęć do wybranych albumów oraz opcję kopiowania bezpośredniego linka do postu.

Jeśli jeszcze nie posiadacie tego programu, możecie pobrać Facebooka dla systemu Windows 8.1 oraz RT bezpłatnie ze sklepu Windows Store. Tam też można dokonać aktualizacji.