Facebook dla iPada - aplikacja w przygotowaniu

Podobno prace nad pierwszą aplikacją Facebooka dedykowaną dla iPada zbliżają się do końca. Do tej pory użytkownicy tabletu Apple mogli korzystać z serwisu społecznościowego w przeglądarce lub za pomocą aplikacji iPhone'a nie przystosowanej do ekranu tabletów.

Według nytimes.com, Facebook przygotowuje się do wydania darmowej aplikacji zoptymalizowanej dla iPada. Podobno jest ona w procesie produkcji już od ponad roku i zbliża się do ostatecznej fazy testów. Zastanawiające jest, dlaczego zostanie ona wydana dopiero teraz - rok po wejściu popularnego tabletu na rynek.

Zeus Kerravala, analityk z Yankee Group uważa, że powodem tego opóźnienia mógł być brak konkurencji na iPadzie. Skoro nie było zagrożenia ze strony innych aplikacji, to kwestia ta nie stanowiła priorytetu. Oprócz tego, na tablecie Apple działa też aplikacja mobilna przygotowana z myślą o iPhonie, choć nie jest ona zoptymalizowana dla tabletów.

Zobacz również:

Rzecznik prasowy Facebooka stwierdził, że serwis ma świetne relacje z Apple i przypomniał, że firmy współpracowały nad przygotowaniem aplikacji dla iPhone, która pojawiła się na rynku razem z uruchomieniem App Store. Nie chciał jednak komentować doniesień o aplikacji dla iPada.