Facebook i Skype rozszerzają integrację

W lipcu Facebook udostępnił użytkownikom wideorozmowy dzięki technology Skype'a. Teraz obie firmy poszerzyły integrację swoich usług. Użytkownicy interfejsu Skype'a mogą komunikować się z osobami, które korzystają z interfejsu Facebooka.

Facebook i Skype - dalsza integracja

Użytkownicy Skype'a otrzymają możliwość rozpoczynania wideorozmów ze znajomymi z Facebooka, którzy nawet nie muszą dysponować kontami Skype. W tym celu muszą oni pobrać komunikator w wersji 5.7 Beta dla Windows lub 5.4 Beta dla Maka. Informacja została podana na oficjalnym blogu komunikatora internetowego.

W lipcu Facebook i Skype wspominały, że integracja ich usług ma zostać rozszerzona. Teraz zapowiedzi te zostały spełnione. Logicznym krokiem byłoby również wprowadzeni na Facebooku możliwości rozmowy z wieloma osobami na raz, co dałoby Facebookowi funkcjonalność, jaką oferują Spotkania znane z Google+.

Oprócz szerszej integracji z Facebookiem, nowa wersja Skype'a zawiera poprawiony rendering wideo dla systemu Mac OS oraz funkcję dla użytkowników Windows, która pozwala im na prezentację tego, co znajduje się na ich ekranie kilku znajomym jednocześnie - jest to tzw. grupowe dzielenie ekranu (group screen sharing). Poniżej znajduje się materiał filmowy prezentujący nowe możliwości jakie daje Skype i Facebook.