Facebook – jak pobierać filmy z portalu (poradnik)

Facebook to popularny serwis społecznościowy, dzięki któremu ludzie dzielą się z innymi informacjami na swój temat, zdjęciami i filmami. Zdarza się, iż wrzucony przez kogoś materiał tak nam przypadnie do gustu, że chcielibyśmy mieć go w swojej prywatnej bibliotece. Nie każdy jednak wie, jak to zrobić. Podpowiadamy, jak pobrać filmy z FB.


Facebook to obecnie globalny hegemon, dzięki któremu jego twórca – Mark Zuckerberg, stał się jednym z najbogatszych ludzi świata. Portal stał się popularnym narzędziem do kontaktu z bliskimi i przyjaciółmi, nawiązywania nowych znajomości oraz zdobywania zasięgów przez osoby, którym zależy na popularności.

facebook pobieranie filmów

Za jego pośrednictwem, miliony użytkowników dzielą się z innymi materiałami na swój temat, a także tym, co ich aktualnie porusza i interesuje. W tym celu zamieszczają liczne zdjęci i materiały audiowizualne. Co jednak w momencie, gdy chcielibyśmy cieszyć się którymś z nich dłużej? Jak pobrać materiał filmowy z portalu Facebook?

Zobacz również:

  • Threads, konkurencja Twittera od Facebooka, już dostępny. Niestety nie w Polsce

Pobieranie filmów z serwisu Facebook na komputer

Przede wszystkim, nie każdy zdaje sobie sprawę, że pobieranie filmów z FB jest w ogóle możliwe. Otóż tak, ale jest to trudniejsze, niż mogłoby się wydawać. Dlaczego? Ponieważ sam portal nie udostępnia odpowiednich do tego narzędzi i musimy działać trochę „dookoła”.

W pierwszej kolejności, musimy posiadać tzw. adres URL filmu. W tym celu, na wybranym filmie kliknij prawym przyciskiem myszy. Pojawi się tabelka z opcjami, w której należy zaznaczyć „Kopiuj adres URL”.

FB adres URL

W niektórych przypadkach, menu będzie się różnić od tego, widocznego na zdjęciu. Jednak bez paniki, może to być spowodowane ustawieniami naszej przeglądarki. Najprościej uruchomić wtedy inną i ponownie wykonać instrukcje.

Możemy też skorzystać z drugiej metody. Klikamy na film, a następnie na trzy kropki w prawym górnym rogu strony. Z listy wybieramy „Kopiuj link”.

fb pobieranie filmów

Co dalej?

W sumie, najważniejsze już za nami. Teraz należy jedynie skorzystać z jednej z dostępnych stron internetowych, dedykowanych pobieraniu filmów z FB. Na szczęście, praktycznie wszystkie są darmowe i łatwe w obsłudze. Wystarczy wybrać którąś za pomocą wyszukiwarki, wpisując wcześniej odpowiednią frazę. Możecie też skorzystać z jednego z tych źródeł: savefromnet.com lub getfvid.com.

strona do pobierania filmów z facebooka

Teraz, należy już tylko skopiować pobrany wcześniej link lub adres URL filmu do głównego pola, znajdującego się najczęściej w centrum strony. Po przetworzeniu zapytania, pojawi się możliwość pobrania filmu i gotowe.

Pobieranie filmów z FB na smartfonach

Na smartfonach sprawa jest jeszcze prostsza. Możemy zastosować podobny zabieg, jak w przypadku komputerów, tyle że kopiujemy link klikając trzy kropki w prawym górnym rogu filmu i z listy wybierzemy „kopiuj link”.

Następnie, instalujemy jedną z wielu dostępnych aplikacji do pobierania filmów z FB, np. Pobieracz Wideo na Facebooka, a potem wklejamy tam skopiowany link i gotowe.

aplikacje fb filmy

Niektóre aplikacje, w tym podana wyżej, posiadają dodatkowe opcje do ściągania filmów. Możemy np. otworzyć program i poprzez niego zalogować się na nasze konto FB. W tym wypadku, wystarczy przytrzymać palec na wybranym materiale wideo i wybrać opcję „pobierz film”.

Prawa autorskie

Jak więc widać, pobieranie materiałów wideo z Facebooka nie jest trudne, choć wymaga trochę zachodu. Należy jednak pamiętać, że filmy i materiały umieszczane przez innych na serwisach społecznościowych, w tym na Facebooku, również są objęte prawem własności intelektualnej. Tak więc, nie możemy się pod nimi podpisywać, jako ich twórcy i wykorzystywać ich do generowania zysków.

prawo własności intelektualnej

Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: