Facebook – jak połączyć dwie strony [poradnik]

Jeśli posiadacie na portalu Facebook dwie strony i chcecie skoncentrować się na jednej z nich, to nie musicie automatycznie kasować drugiej. Zamiast tego, możecie scalić strony i dzięki temu zachować polubienia oraz zameldowania obydwu. Radzimy, jak tego dokonać.


Serwis Facebook oferuje wiele różnorodnych funkcji, a z niektórych z nich nie zdajemy sobie często nawet sprawy. Jedną z nich jest m.in. połączenie dwóch stron na portalu. Jak już bowiem wiadomo, profil na FB możemy posiadać jeden, jednak to ograniczenie nie dotyczy ilości założonych przez nas stron (więcej na ten temat oraz o zakładaniu strony dowiecie się tutaj).

Może zdarzyć się jednak tak, że posiadając więcej niż jedną stronę na serwisie, postanowimy z którejś z nich zrezygnować, aby zintensyfikować nasze działania wokół innej. Problem pojawia się jednak wtedy, gdy szkoda nam zasięgów, kontaktów i informacji znajdujących się na skazanej na zamknięcie stronie. Na szczęście, jest sposób, aby zachować część tych benefitów. Jaki? Połączyć strony.

Na czym polega łączenie stron na Facebooku

Najprościej rzecz ujmując, można powiedzieć, że łączenie dwóch stron na FB polega na wchłonięciu jednej z nich przez drugą. W tym procesie, zameldowania i polubienia obydwu zostaną scalone. Natomiast posty, zdjęcia, oceny, recenzje oraz nazwa użytkownika strony „dołączanej” zostaną usunięte. Należy więc pamiętać, aby skopiować z niej wszystkie dane, które chcemy zachować.

FB strony połączenie

Od nadmiaru głowa...też boli

Połączenie dwóch stron na FB– jakie warunki należy spełnić

W przypadku łączenia dwóch stron na serwisie Facebook sprawa nie jest na tyle łatwa, aby móc przeprowadzić ten proces na dowolnych stronach. Przede wszystkim, musimy być administratorem obydwu z nich i muszą one mieć ten sam adres, jeśli posiadają fizyczne lokalizacje. To jednak nie wszystko. Strony powinny mieć podobne nazwy oraz dotyczyć tej samej rzeczy. Jak więc widać, metoda ta może być stosowana jedynie w konkretnych i dość wybiórczych przypadkach.

Jeśli natomiast spróbujemy dokonać zabiegu na stronach, które nie spełniają wymagań, to ich publikacja może zostać cofnięta. Decyzja o połączeniu stron musi być również dokładnie przemyślana, ponieważ nie ma możliwości późniejszego odwrócenia tego za biegu.

Facebook – proces łączenia stron

Pierwszym krokiem w celu połączenia naszych stron (o ile oczywiście spełniają powyższe kryteria) jest zalogowanie się na naszym profilu, z którym dane strony są powiązane. Następnie, przechodzimy tutaj - facebook.com/pages/merge. W tym momencie musimy zdecydować, które z naszych stron mają się połączyć i wpisać ich nazwy w przeznaczone do tego rubryki. Następnie, musimy kliknąć Kontynuuj na dole, po lewej stronie.

fb jak połączyć strony

Wystarczą dwa okienka i potwierdzenie

Jeśli z jakichś powodów nie będzie możliwości przeprowadzenia połączenia, to na ekranie zostanie wyświetlony odpowiedni komunikat.

łączenie stron na fb

Jak nie, to nie...

W przypadku, gdy nasze strony mogą zostać połączone, na środku otworzy się okienko. Należy teraz dokonać wyboru, która ze stron będzie zachowana, a która zostanie do niej dołączona. Następnie, trzeba potwierdzić naszą decyzję. Na ekranie pojawi się w tym momencie kolejne okno, w którym klikamy na Poproś o połączenie.

facebook jak połączyć strony

Wybierz mądrze...

Gdy już zakończymy powyższe czynności, proces zostanie sfinalizowany, co potwierdzi komunikat na ekranie.