Facebook - jak połączyć konto z Instagramem [Poradnik]

Dzięki znajdującej się na platformie Facebook opcji, możemy połączyć swoją stronę z kontem na serwisie Instagram. Jak to zrobić? Podpowiadamy.

Media społecznościowe to istny labirynt, w którym czasami ciężko się poruszać nawet osobom z nim zaznajomionym. W przypadku, gdy chcemy zmaksymalizować swoje zasięgi, konieczne jest posiadanie strony na więcej niż jednym portalu społecznościowym (więcej na temat zakładania stron na FB znajdziecie tutaj). Kontrola i skuteczne prowadzenie kilku jednocześnie nie jest jednak sprawą prostą i w najgorszym przypadku, bardzo pracochłonną. Na szczęście, niektóre serwisy postanowiły ułatwić swoim użytkownikom poruszanie się po oceanie social mediów, umożliwiając im łączenie stron pomiędzy poszczególnymi platformami. Takim przykładem jest Facebook i Instagram.

Fb i instagram

Wśród licznych funkcji i opcji, Facebook oferuje również możliwość połączenia swojej strony z tą, którą mamy na serwisie społecznościowym Instagram. Jak przeprowadzić ten proces? Sprawdźcie poniżej.

Łączenie Facebooka i Instagrama

Łączenie stron na FB i Instagramie wydawać by się mogło sprawą skomplikowaną, ale wcale takie nie jest. Wystarczy wykonać krok po kroku kilka czynności i w krótką chwilę wszystko ogarniemy. Jeśli chcemy dokonać tego z poziomu Facebooka, to należy zacząć od zalogowania się na swoim profilu, a potem, na liście znajdującej się po lewej stronie klikamy - Strony.

Facebook i Instagram łączenie stron

Następnie wybieramy, którą stronę chcemy połączyć z Instagramem.

Facebook i Instagram łączenie stron 2

Na samym końcu menu po lewej, znajdziemy opcję Ustawienia, którą należy kliknąć.

Facebook i Instagram łączenie stron 1

Mniej więcej w połowie listy możliwości znajduje się podpunkt Instagram.

Facebook i Instagram łączenie stron 3

Po kliknięciu, na środku ekranu pojawi się okienko z panelem Połącz konto.

Facebook i Instagram łączenie stron 4

Po jego wybraniu otworzy się nowe okno, w którym musimy wpisać dane do logowania na naszym koncie na serwisie Instagram i kliknąć Zaloguj.

Facebook i Instagram łączenie stron 5

Teraz wystarczy tylko potwierdzić operacje i gotowe.

Jeśli lubicie mieć dostęp do swoich social mediów zawsze i wszędzie, przyda wam się do tego smartfon. Na przykład - Samsung Galaxy.