Facebook - jak ustawić zdjęcie profilowe jako prywatne [PORADNIK]

Zarządzanie zdjęciami na Facebooku jest bardzo ważne dla użytkowników. Jeśli nie chcesz, aby twoje zdjęcie profilowe było widoczne, możesz je zablokować. Jak?

fot. PCWorld.pl

Facebook jest jedną z najpopularniejszych platform społecznościowych na świecie. Za jego pośrednictwem, użytkownicy serwisu dzielą się ze światem różnymi informacjami na swój temat. Na szczęście, jeśli nie mamy ciągot do ekshibicjonizmu w sieci, to w ustawieniach strony znajdziemy narzędzia, które pomogą nam dostosować widoczność poszczególnych elementów w zależności od naszych preferencji.

Jedną z najistotniejszych, dostępnych na Facebooku opcji, jest zamieszczanie zdjęć oraz ustawienie jednej, głównej fotografii (tzw. profilowej), dzięki której łatwiej będzie innym znaleźć nasz profil.

Zobacz również:

  • Facebook zatrudnia adwokata Britney Spears

Niejednokrotnie, osoby bardziej ceniące swoją prywatność, ograniczają możliwość oglądania poszczególnych zdjęć i wiadomości na swój temat jedynie do grona znajomych. Jednak często bywa tak, że zmieniając ustawienia widoczności naszych albumów i obrazów, zwyczajnie zapominamy o fotografii głównej. Podpowiadamy, jak zablokować jego widoczność dla osób postronnych.

Zmiana widoczności zdjęcia profilowego na FB

Jeśli jesteśmy już zaznajomieni z Facebookiem, to ustawienie zdjęcia głównego jako prywatnego nie będzie problemem. Najpierw należy zalogować się na nasze konto. Na górze, na środku ekranu wyświetlą się dwa obrazy: większy - tło i mniejszy - zdjęcie główne.

Facebook - jak ustawić zdjęcie profilowe jako prywatne [PORADNIK]

W prawym dolnym rogu profilowego, znajduje się ikona przedstawiająca aparat fotograficzny. Musimy na niego kliknąć i wybrać „Wyświetl zdjęcie profilowe”.

Facebook - jak ustawić zdjęcie profilowe jako prywatne [PORADNIK]

Gdy otworzy się okno, nakierowujemy kursor na mały znaczek, przedstawiający glob i klikamy. W tym momencie pojawi się tabelka z wyborem ustawień prywatności, zaznaczamy odpowiadający nam podpunkt i gotowe.

Opcje wyboru nie ograniczają się jedynie do przedstawionej listy. Jeśli nasze preferencje są bardziej zróżnicowane to możemy zaznaczyć pozycję znajdującą się na samej dole listy i przejść do ustawień niestandardowych.

Facebook - jak ustawić zdjęcie profilowe jako prywatne [PORADNIK]

Powyższą instrukcję zmiany ustawień możemy zastosować także do innych zdjęć i decydować, kto ma dostęp np. do naszych pamiątek z imprez, których wolelibyśmy nie ujawniać m.in. szefowi lub rekruterom.

Polecamy: Jak utworzyć kopię zapasową konta Facebook?