Facebook - jak ustawić zdjęcie profilowe jako prywatne (poradnik)

Zarządzanie zdjęciami na portalu Facebook jest niezmiernie ważne dla jego użytkowników, a ich ustawienia są uzależnione głównie od osobistych preferencji. Jeśli nie chcesz, aby twoje zdjęcia lub albumy były widoczne – po prostu je blokujesz. Jednak co w przypadku zdjęcia profilowego? Jak zablokować jego widoczność?

Facebook jest jedną z najpopularniejszych platform społecznościowych na świecie i korzystają z niej miliony ludzi. Za jego pośrednictwem, użytkownicy serwisu dzielą się ze światem różnymi informacjami na swój temat. Na szczęście, jeśli nie mamy ciągot do ekshibicjonizmu w sieci, to w ustawieniach strony znajdziemy narzędzia, które pomogą nam dostosować widoczność poszczególnych elementów w zależności od naszych preferencji.

Jedną z najistotniejszych, dostępnych na Facebooku opcji, jest zamieszczanie zdjęć oraz ustawienie jednej, głównej fotografii (tzw. profilowej), dzięki której łatwiej będzie innym znaleźć nasz profil. Niejednokrotnie, osoby bardziej ceniące swoją prywatność, ograniczają możliwość oglądania poszczególnych zdjęć i wiadomości na swój temat jedynie do grona znajomych. Jednak często bywa tak, że zmieniając ustawienia widoczności naszych albumów i obrazów, zwyczajnie zapominamy o fotografii głównej.

Podpowiadamy, jak ustawić zdjęcie profilowe jako prywatne i zablokować jego widoczność dla osób postronnych.

Zmiana widoczności zdjęcia profilowego na FB

Jeśli jesteśmy już zaznajomieni z Facebookiem, to ustawienie zdjęcia głównego jako prywatnego nie będzie problemem. Najpierw należy zalogować się na nasze konto. Na górze, na środku ekranu wyświetlą się dwa obrazy: większy - tło i mniejszy - zdjęcie główne.

FB profilowe ustawienia

Wszystko widoczne jak na dłoni

W prawym dolnym rogu profilowego, znajduje się ikona przedstawiająca aparat fotograficzny. Musimy na niego kliknąć i wybrać „Wyświetl zdjęcie profilowe”.

FB edycja widoczności profilowego

Nie każde zdjęcie musi być ładne

Gdy otworzy się okno, nakierowujemy kursor na mały znaczek, przedstawiający glob i klikamy. W tym momencie pojawi się tabelka z wyborem ustawień prywatności, zaznaczamy odpowiadający nam podpunkt i gotowe.

FB ustawienia prywatności zdjęć

Wybory, wybory...

Opcje wyboru nie ograniczają się jedynie do przedstawionej listy. Jeśli nasze preferencje są bardziej zróżnicowane to możemy zaznaczyć pozycję znajdującą się na samej dole listy i przejść do ustawień niestandardowych.

Facebook ustawienia widoczności zdjęć

Niestandardowe preferencje?

Powyższą instrukcję zmiany ustawień możemy zastosować także do innych zdjęć i decydować, kto ma dostęp np. do naszych pamiątek z imprez, których wolelibyśmy nie ujawniać m.in. szefowi lub rekruterom.