Facebook - już niedługo reklamy w aktualnościach

Oferty na Facebooku to nowa forma reklam pojawiających się w serwisie społecznościowym. Ich wyjątkowość polega na tym, że pojawiają się w naszych aktualnościach. Będą nam przesyłane przez strony, które polubiliśmy.

Oferty na Facebooku

Oferty na Facebooku mają sprawić, by reklamy wyglądały mniej podejrzanie. Jeśli będą przypominały zwykłe posty to użytkownicy chętniej będą na nie klikali. Podobny cel przyświecał wprowadzeniu zdarzeń sponsorowanych. Oferty na Facebooku mają działać podobnie jak Groupon. Będą to promocje ograniczone czasowo.

Polecamy: Facebook: Oś Czasu także dla stron

Aby skorzystać z oferty należy kliknąć uzyskaj ofertę pod jej nagłówkiem. Na adres mailowy połączony z kontem Facebooka przysłane zostanie potwierdzenie. Należy zaprezentować je w punkcie usługowym/sprzedażowym, który zamieścił reklamę. Można je wydrukować lub pokazać na posiadanym przez nas urządzeniu przenośnym.

Zobacz też: Facebook kupuje Instagram za miliard dolarów

Oferty te są tak naprawdę formą wpisów, z której mogą korzystać administratorzy stron. Aby pozbyć się tych reklam należy zablokować wszystkie wiadomości od danej strony lub wyrzucić ją z ulubionych. Taka forma prezentacji reklam jest kontrowersyjna, ale może sprawić, że użytkownicy będą bardziej uważali na to, co polubiają.

Poniżej materiał filmowy prezentującą Oferty na Facebooku.