Facebook kopiuje z Twittera listę trendów. Pytanie, kiedy pojawi się ona w Polsce

Facebook ostatnimi czasy coraz częściej wprowadza nowe funkcje podpatrzone u konkurencji. Dzisiaj zapowiedziana została kolejna nowość w postaci listy trendów, czyli najpopularniejszych tematów dla danego regionu. Biorąc jednak pod uwagę tempo, w jakim Facebook udostępnia w naszym kraju inne nowości na portalu, szybko ich nie zobaczymy.

Na portalu Facebook użytkownicy będą mieli możliwość śledzenia nie tylko nowych postów umieszczanych przez znajomych, ale także tzw. trendów. W prawej szpalcie strony pojawi się lista tematów, które są w danej chwili najpopularniejsze w okolicy. Facebook poinformuje przy tym krótko, dlaczego właśnie ten temat został wybrany jako interesujący. Po kliknięciu będzie można zobaczyć, co mówią na dany temat znajomi oraz popularne strony.

Nowe menu po prawej stronie tablicy, gdzie wyświetlane będą aktualnie komentowane przez społeczność tematy, powinno pojawić się u użytkowników już niedługo. Tredny na Facebooku testowane są bowiem już od sierpnia zeszłego roku. Pytanie tylko, jak szybko zobaczymy to rozwiązanie w Polsce, skoro zapowiedziany znacznie, znacznie wcześniej Graph Search nadal nie wystartował.

Założony przez Marka Zuckerberga największych portal społecznościowy świata stale się rozwija. Stale dodawane są nowe funkcje, chociaż kilka ostatnio wprowadzonych rozwiązań żywcem przypomina to, co już wcześniej widzieliśmy chociażby na Twitterze. Hashtagi i możliwość osadzania postów trafiły bowiem wcześniej na platformę do mikroblogingu; tak samo filmy w należących do Facebooka Instagramie pojawiły się dopiero po udostępnieniu przez Twittera aplikacji Vine.