Facebook: ktoś podszywał się pod władze Opolszczyzny. Profil został już usunięty

Na Facebooku utworzony został prywatny profil, który swoją nazwą sugerował, że jest oficjalnym profilem władz województwa opolskiego. Na jego łamach pojawiały się przede wszystkim wpisy krytykujące działania opolskich urzędników i Platformę Obywatelską oraz odnośniki do tekstów o katastrofie smoleńskiej...

Opolski Urząd Wojewódzki prowadzi promocję województwa za pośrednictwem fanpage pod nazwą "Opolski Urząd Wojewódzki". Ogromne zdziwienie urzędników wzbudziła jednak informacja, że na Facebooku od 16 października istnieje prywatny profil pod nazwą "Oficjalny Profil Województwa Opolskiego", który posługuje się herbem województwa oraz zdjęciami znajdującymi się m.in. na stronach Urzędu Wojewódzkiego oraz Marszałkowskiego.

Swoją nazwą oraz wyglądem profil ten sugerował, że jest oficjalnym profilem władz województwa. Na jego łamach pojawiały się jednak niepochlebne wpisy na ich temat oraz wpisy krytykujące Platformę Obywatelską i linki prowadzące do tekstów o katastrofie smoleńskiej, w tym tekstów o trotylu.

Oczywiście strona ta nie przypadła do gustu urzędnikom, którzy zwrócili m.in. uwagę na bezprawne wykorzystanie herbu. Zapowiedzieli oni jednocześnie, iż podejmą odpowiednie kroki.

W odpowiedzi na to stanowisko założyciel profilu (można się z niego dowiedzieć, że jest to 52-letni mężczyzna, absolwent Uniwersytetu Opolskiego) zamieścił następujące oświadczenie:

Nie rozumiem problemu, gdyż jestem obywatelem województwa opolskiego, to po pierwsze, a po drugie nie założyłem profilu jako profil urzędu marszałkowskiego czy wojewódzkiego. Co za tym idzie - wysuwanie jakichkolwiek zarzutów pod adresem autorów profilu to daleko idące nadużycie. Podkreślam: nigdzie w nazwie nie ma odnośnika ani wzmianki, jakoby był to wymieniony profil jakiegokolwiek urzędu, dodatkowo jest to profil prywatny. Czy jeżeli założymy profil pt: Polska i będziemy tam zamieszczać informacje dotyczące naszego kraju, będzie to równoznaczne z tym, że podszywamy się pod Prezydenta, parlament, Rząd?"

W reakcji na artykuł na jego temat, który został opublikowany na łamach serwisu 24opole.pl, zdecydował się też jednocześnie na zmianę nazwy profilu na "Profil Województwa Opolskiego". Z najświeższych informacji wynika natomiast, że po interwencji Urzędu Marszałkowskiego został on dzisiaj usunięty.

Źródło: Gazeta.pl, 24opole.pl

__________________

Co o tym sądzicie? Czy w tym przypadku możemy chociaż w niewielkim stopniu mówić o cenzurze?