Facebook kupił innowacyjną firmę z branży e-booków

Serwis społecznościowy kupił startup Push Pop Press, który opracował oprogramowanie do tworzenia interaktywnych książek cyfrowych. Facebook nie planuje wkraczać na rynek elektronicznych książek, ale zastosuje technologie zakupionej firmy na swojej stronie.

Współzałożycielami Push Pop Press są Mike Matas i Kimon Tsinteris, którzy wcześniej byli pracownikami Apple. Przy współpracy z firmami Melcher Media i Rodale wydali w kwietniu aplikację Our Choice. Jest to interaktywna książka byłego wiceprezydenta USA Ala Gore'a, z której można korzystać na iPadzie, iPhonie i iPodzie touch.

Technologia Push Pop Press ma dać użytkownikom większe możliwości dzielenia się swoimi przeżyciami i przemyśleniami ze znajomymi. Współzałożyciele firmy mówią, że Facebook z jego milionami użytkowników będzie doskonałym miejscem dla zastosowania pomysłów znanych z Push Pop Press.

Zobacz również:

  • Facebook - jak usunąć konto?

Firmy nie planują publikacji nowych tytułów ani dalszej budowy platformy publikacyjnej Push Pop Press, która była w fazie beta. Książka Our Choice będzie jednak nadal dostępna, a przyszłe zyski z jej dystrybucji zostaną przeznaczone na akcję The Climate Reality Project prowadzoną przez Ala Gore'a.

Nie możemy się doczekać aż współzałożyciele Mike Matas i Kimon Tsinteris zaczną pracę i niektóre technologie, pomysły oraz inspiracje stojące za Push Pop Press staną się częścią kontaktów pomiędzy milionami osób na Facebooku - napisał popularny serwis społecznościowy.