Facebook kupił komunikator WhatsApp za astronomiczne 19 miliardów dolarów

Popularny komunikator internetowy został dzisiaj kupiony przez firmę Marka Zuckerberga. Kwota transakcji jest wprost astronomiczna. 19 miliardów dolarów to więcej, niż pierwotnie Google zapłaciło za Motorolę, Microsoft za komunikator Skype, a sam Facebook za Instagram.

WhatsApp to aplikacja mobilna pozwalająca na wysyłanie znajomym krótkich wiadomości tekstowych, zdjęć i nagrań głosowych. Powstała kilka lat temu i ze względu na prostotę wykonania, miły dla oka interfejs i multiplatformowość zdobyła olbrzymią popularność. Na tyle, że wiele innych firm było zainteresowane zakupem całego projektu. Jeszcze kilka miesięcy temu twórcy WhatsApp zarzekali się, że ich projekt nie jest na sprzedaż i odrzucali kolejne propozycje.

Wygląda jednak na to, że Mark Zuckerberg znalazł sposób, żeby przekonać młodych i zdolnych programistów do przyjęcia propozycji. W rezultacie Facebook zapłacił za WhatsApp 19 miliardów dolarów w gotówce oraz akcjach. Warto dodać jako ciekawostkę, że jeden z twórców WhatsApp, Brian Acton, próbował cztery lata temu znaleźć pracę w Facebooku i Twitterze. Wtedy nie udało mu się przejść procesu rekrutacji. Wygląda na to, że całkiem nieźle na tym wyszedł.

Zobacz również:

  • Facebook oskarża obywatela Ukrainy o kradzież danych 178 mln osób
  • Zuckerberg odpowiada na oskarżenia wobec Facebooka
Facebook kupił komunikator WhatsApp za astronomiczne 19 miliardów dolarów

WhatsApp to jeden z dziesiątek komunikatorów internetowych dostępnych w sklepach z aplikacjami. Jego olbrzymią zaletą jest multiplatformowość. WhatsApp można dzięki temu zainstalować nie tylko na smartfonach z praktycznie każdym systemem mobilnym, ale też na wielu "zwykłych" telefonach komórkowych umożliwiających dostęp do sieci 3G. Nie wymaga też tworzenia nowego loginu i budowania listy kontaktów. Wszystko oparte jest o numer telefonu.