Facebook kupuje Instagram za miliard dolarów

Facebook planuje zakup firmy Instagram za miliard dolarów. W jej posiadaniu znajduje się aplikacja mobilna do robienia zdjęć i dzielenia się nimi w sieci. Jest ona bardzo popularna wśród użytkowników iPhone'a, a niedawno została wydana także na urządzenia z systemem Android.

Mark Zuckerberg

Prezes Facebooka, Mark Zuckerber (na zdjęciu) poinformował, że chce współpracować z zespołem Instagramu nad najlepszym sposobem dzielenia się zdjęciami w sieci. Aplikacja Instagram pozwala na dodawanie do fotografii różnych efektów. Stanowi także odrębny serwis społecznościowy, który pozwala dzielić się zdjęciami bez udziału Facebooka, Flickra itp..

Zuckerber mówi, że Instagram zachowa swoją niezależność, a jego użytkownicy nadal będą mogli dzielić się zdjęciami w innych serwisach. Nie będą oni musieli w ogóle korzystać z Facebooka. Prezes Instagramu, Kevin Systrom podkreśla, że jego firma nie zniknie i nadal będzie pracowała nad produktem, z którego jest znana.

Zobacz również:

  • Zhakowane posiedzenie rządu wyświetlało porno z Final Fantasy VII
  • Zuckerberg odpowiada na oskarżenia wobec Facebooka
  • Jak dodać link na Instastory?

Niedawno aplikacja Instagram, która ma 30 mln użytkowników korzystających z iPhone'a, trafiła na smartfony z Androidem i szybko zdobyła milion nowych użytkowników. Jej twórcy podali w styczniu, że posłużyła ona do zamieszczenia w sieci 400 mln zdjęć.

Zuckerberg mówi, że Facebook po raz pierwszy przejął firmę, której produkt ma aż tak dużą liczbę użytkowników. Dodał on, że w przyszłości nie ma w planach wykonywania podobnych przejęć. Mówi jednak, że dla Instagramu zrobił wyjątek, bo zależy mu na zapewnieniu użytkownikom najlepszej jakości w dziedzinie dzielenia się zdjęciami.