Facebook ma drogi Oculus, Google - tani Cardboard

Ponieważ Facebook nabył Oculus VR, Google nie może być gorsze. Jednak zamiast pomyśleć o nabyciu Facebooka czy też jakiejś firmy zajmującej się tematem rzeczywistości rozszerzonej, postanowiło poradzić użytkownikom, jak wejść w "rozbudowany wymiar" za pomocą zwykłego... kartonu.

Jeśli macie nieco czasu, możecie stworzyć sobie Google Cardboard. Oprócz kartonu (22x56cm) potrzebne będą dwie soczewki o ogniskowej 40mm, gumka recepturka, magnesy neodymowy oraz ceramiczny, a także dwa rzepy. Dokładną instrukcję, jak rozciąć i połączyć ze sobą elementy kartonu, znajdziecie na tej stronie. Gdy przewija się ją w dół, widać kolejne etapy budowy Cardboard.

Facebook ma drogi Oculus, Google - tani Cardboard

Google Cardboard - rozłożone

U jej dołu znajduje się także aplikacja dla Androida, za pomocą której można wykorzystywać tak stworzone okulary. A czy jest sens je robić? Jak najbardziej, ponieważ Google już udostępniło możliwość ich używania w swoich usługach, takich jak Google Earth (włącznie z wirtualnymi wycieczkami), oglądanie filmów z YouTube na pełnym ekranie oraz zdjęć sferycznych. Firma udostępniła również zestaw dla deweloperów, który pomoże w stworzeniu aplikacji używających możliwości Cardboard, więc z biegiem czasu liczba usług znacznie wzrośnie.

Zobacz również:


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: