Facebook ma w Polsce 8,3 mln użytkowników

Z Facebooka korzysta aktualnie w Polsce prawie 8,3 mln użytkowników. Portal kilka miesięcy temu zdetronizował NK z pozycji najpopularniejszego serwisu społecznościowego w naszym kraju.

Według danych firmy SocialBakers na Facebooku jest już zarejestrowanych 8 mln 259 tys. polskich użytkowników. Daje to Polsce 23 pozycję na świecie. i oznacza, że 21,47 proc. polskich obywateli jest zarejestrowanych na portalu Marka Zuckerberga.

Najwięcej użytkowników Facebooka jest oczywiście w Stanach Zjednoczonych (155,9 mln), na drugim miejscu znalazły się Indie (45,0 mln) a podium zamyka Indonezja (43,5 mln). Największą liczbę użytkowników spośród krajów europejskich ma Wielka Brytania (30,5 mln).

Zobacz również:

  • Facebook prezentuje następcę Oculus Quest - Metaverse na wyciągnięcie ręki
  • Facebook zmienia nazwę na Meta

Liczba polskich użytkowników w przeciągu ostatnich 6 miesięcy zwiększyła się o ponad 1,4 mln. Polskie użytkowniczki stanowią 52 proc. a użytkownicy 48 proc.

Aż 60 proc. użytkowników Facebooka w Polsce to osoby pomiędzy 18 a 34 rokiem życia. Wygląda więc na to, że Facebok ma się w naszym kraju świetnie. Nie zapomnijcie odwiedzić profilu IDG.pl w serwisie Facebook .