Facebook na giełdzie dopiero za rok

Według najnowszych doniesień, serwis społecznościowy Facebook postanowił przesunąć swoje wejście na giełdę do września przyszłego roku. Możliwe jednak, że w kwietniu 2012 będzie musiał podać informacje dotyczące przychodów firmy.

Serwis internetowy Financial Times, cytując swoje źródła, podał, że pierwsza oferta publiczna (IPO) Facebooka została przesunięta aż do września 2012 roku. Sam serwis społecznościowy nie skomentował tych doniesień.

Początkowo spodziewano się, że firma trafi na giełdę jeszcze w tym roku lub w kwietniu 2012, ale do tego prawdopodobnie nie dojdzie. Według obecnych wycen, serwis jest wart 66,5 mld dolarów - podaje Financial Times.

Zobacz również:

  • Twitter zakazuje udostępniania osobistych zdjęć i filmów

Podobno prezes Facebooka, Mark Zuckerberg nie chce wchodzić jeszcze na giełdę, by jego pracownicy skupili się obecnie na samym produkcie, który niedawno zyskał konkurenta w postaci Google+.

W kwietniu 2012, zgodnie z przepisami obowiązującymi w USA, Facebook będzie musiał przedstawić pewne dane dotyczące sytuacji finansowej firmy. Jest to związane z przekroczeniem przez serwis liczby 500 udziałowców. Podobno jego przychody w pierwszej połowie 2011 roku wyniosły 1,6 mld dolarów.