Facebook niemal dwukrotnie popularniejszy od MySpace

Z badań przeprowadzonych przez firmę ComScore wynika, że w grudniu ubiegłego roku serwis Facebook cieszył się niemal dwukrotnie większą popularnością od wieloletniego lidera tego segmentu serwisów, czyli MySpace. Warto przy tym zwrócić uwagę, że Facebook zawdzięcza swą popularność głównie internautom spoza USA.

Badania przeprowadzone przez firmę ComScore wykazały, że w grudniu ubiegłego roku serwis Facebook odnotował 222 miliony unikalnych użytkowników, podczas gdy witryna MySpace uzyskała wynik na poziomie 125 milionów unikalnych użytkowników. Niemal dwukrotnie większą popularność Facebook zawdzięcza przede wszystkim internautom spoza USA.

Na rynku amerykańskim wyraźnie prowadzi MySpace z 75,9 miliona użytkowników, podczas gdy Facebook może pochwalić się 55 milionami. W praktyce oznacza to, że 61% procent użytkowników MySpace to mieszkańcy USA. W przypadku Facebooka wartość ta spada do niespełna 25%.

Dla porównania warto dodać, że najbardziej popularny polski serwis społecznościowy, nasza-klasa.pl, w listopadowych wynikach Megapanelu odnotował niespełna 8,5 miliona użytkowników.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: