Facebook notuje coraz więcej kont, głównie w Azji

Gigantyczna sieć społecznościowa nadal trzyma się świetnie, zaś liczba aktywnych kont skoczyła z 1,317 miliarda w lipcu na 1,350 miliarda pod koniec września 2014 roku. W każdym zakątku świata odnotowano zwiększenie liczby użytkowników.

Najnowsza statystyka pokazuje to jasno - w ciągu ostatniego kwartału w Azji dołączyło do Facebooka 16 milionów osób, dzięki czemu największy kontynent świata ma również największą liczbę użytkowników - 426 milionów. W Europie doszły cztery miliony, co daje 296 milionów, a w USA i Kanadzie doszły dwa miliony aktywnych kont i znajduje się tam obecnie 206 milionów użytkowników. Reszta świata, czyli Australia z Oceanią, Afryka i Ameryka Południowa to łącznie 423 miliony aktywnych kont. Za takie uważa się wszystkie, których właściciel wykazał aktywność co najmniej raz w ciągu miesiąca.

Poza powyższą infografiką są jeszcze dodatkowe informacje. Facebook zarabia na wyświetlanych reklamach, a w trzecim kwartale zyskał z tego tytułu 2,87 dolara na przeciętnym Europejczyku, 1,18 dolara na Azjacie i aż 7,39 dolarów na mieszkańcu Ameryki Północnej. Użytkownicy z reszty świata przynoszą w tym obszarze 85 centów na miesiąc. Jak widać - mieszkańcy USA i Kanady chętnie sugerują się reklamami, co pokazują kolejne dane. W trzecim kwartale 2014 roku Facebook zarobił na reklamach łącznie 2, 957 miliardów dolarów, z czego 1,3 miliarda w samej Ameryce Pn., 783 miliony w Europie, a 469 milionów w Azji. Reszta świata przyniosła mu "tylko" 343 miliony.