Facebook oskarża Power.com

Serwisy społecznościowe stają się coraz bardziej opłacalnym źródłem dochodów, którego trzeba bronić przed coraz bardziej pomysłową konkurencją. Wiedzą o tym szefowie popularnego portalu o nazwie Facebook. Dlatego właśnie, prawnicy tej spółki złożyli niedawno pozew przeciwko brazylijskiej witrynie o nazwie Power.com.

Power.com został założony po to, by pomóc użytkownikom w zintegrowaniu informacji z wielu serwisów społecznościowych. Internauta ma możliwość założenia specjalnego konta z którego może odbierać oraz wysyłać wiadomości do swoich przyjaciół posiadających profile w różnych miejscach (Facebook, MySpace, Orkut czy Hi5).

Takie rozwiązanie nie spodobało się jednak szefom serwisu Facebook. Postanowili oni złożyć pozew przeciwko Power.com. Zarzutów jest sporo. Najpoważniejsze z nich to nieuczciwa konkurencja, pogwałcenie praw autorskich oraz bezprawne użycie znaku handlowego. Sprawa odbywać się będzie w amerykańskim sądzie.

Zobacz również:

  • Recenzja: pCloud Pass - nie tylko menadżer haseł, ale również pomocnik

Właściciele Power.com zareagowali błyskawicznie i zablokowali możliwość pobierania danych z serwisu Facebook. Wydaje się jednak, że szef brazylijskiej strony jest pewny swego. Steve Vachani twierdzi, że całe przedsięwzięcie jest legalne, ponieważ cały proces pozyskiwania informacji odbywa się na dobrowolną prośbę użytkownika. Ponadto, jego zdaniem Power.com to prawdziwy przełom na rynku serwisów społecznościowych i znacznie upraszcza internautom kontakt z bliskimi.

Zobacz także:

Użytkownicy Facebook szczególnie narażeni na atak cyber-przestępców

Facebook będzie lepiej chronić dzieci?

Błazen atakuje użytkowników serwisu Facebook


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: