Facebook: oszuści oferują "usunięcie Osi czasu"

Oś czasu jest dostępna dla chętnych, a już niedługo zostanie wprowadzona na każdym profilu. Wielu osobom nie przypadła jednak do gustu i pytają one jak się jej pozbyć. Wykorzystują to oszuści, którzy twierdzą, że wiedzą jak to zrobić. Prawda jest jednak taka, że nie ma na to sposobu, a ich celem jest coś zupełnie innego.

Facebook - oszustwo

Oś Czasu na Facebooku - jak włączyć i skonfigurować?

Wyszukując frazy takie jak usuń oś czasu lub angielski odpowiednik remove timeline natrafimy na linki, które oferują przywrócenie starego wyglądu profilu. Oczywiście wszystkie instrukcje, które znajdziemy na tych stronach są fałszywe. Większość z nich związana jest z aplikacjami, które bez wiedzy użytkownika będą umieszczać posty w jego imieniu.

Zobacz również:

  • Threads, konkurencja Twittera od Facebooka, już dostępny. Niestety nie w Polsce

Część z tych aplikacji i stron nie jest na razie groźna, a jedynie rozprzestrzenia się wirusowo na Facebooku. Jedna z nich kieruje jednak do strony, która prosi o podanie adresu e-mail. Prawdopodobnie w celu wysyłania nam spamu. Inna prosi o wypełnienie ankiety przed pobraniem skryptu do usuwania Osi czasu. Oczywiście jest to oszustwo i nie powinniśmy podawać naszych danych podejrzanym stronom oraz aplikacjom.

Polecamy: Facebook: Oś czasu już niedługo na wszystkich profilach

Facebook: oszuści oferują "usunięcie Osi czasu"

Polska wersja oszustwa "Usuń swoją Oś czasu"

Już wcześniej na Facebooku pojawiały się tego typu wirusowo rozprzestrzeniające się oszustwa. Najlepiej bronić się przed nimi nie podając adresu e-mail i loginu poza główną stroną Facebook.com oraz unikając aplikacji zewnętrznych, chyba że wiemy, kto je stworzył i do czego służą. Należy też uważać, na jakich stronach klikamy przycisk Lubię to!.

Zobacz też: Oś czasu na Facebooku. 5 ważnych ustawień prywatności.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: