Facebook otwiera biuro w Warszawie i rekrutuje pracowników?

Na początku lutego Facebook zrobił pierwszy krok w kierunku wkroczenia na giełdę, a nieco wcześniej pojawiły się plotki o tym, że otworzy biuro w Polsce. Informacja nie jest jeszcze potwierdzona, ale z najnowszych doniesień wynika, że placówka ta powstanie w Warszawie. To może być szansa dla wszystkich, którzy chcieliby zawodowo związać się z popularnym serwisem społecznościowym.

Facebook

Wcześniej informowaliśmy już, że Facebook ma zamiar otworzyć swój polski odział. Swoją gotowość współpracy z serwisem deklarowały m.in. Kraków, Szczecin, Białystok, Warszawa, Katowice oraz Wrocław, o którego akcji Wybieram Wrocław pisaliśmy nieco szerzej niż o staraniach innych miast. Ostatnie doniesienia wskazują jednak na to, że Facebook zdecydował się na stolicę.

Sama chęć stworzenia biura w Polsce nie powinna dziwić. W ostatnich trzech latach przyrost użytkowników Facebooka w naszym kraju był ogromny i obecnie korzysta z niego już około 7,5 mln polaków. Stał się bardzo popularny i znacznie osłabił pozycję rodzimego serwisu społecznościowego NK.pl. Do tej pory polskimi sprawami zajmował się oddział w Dublinie.

Podobno Facebook ma otworzyć swoje biuro w przeciągu kilku miesięcy, a rekrutacja pracowników jest już w toku. Takie doniesienia pojawiają się w licznych serwisach, a m.in. na stronie GazetaPraca.pl, która pisze o tym, że zatrudnienie w placówce Facebooka może być spełnieniem ambicji zawodowych wielu osób, a serwis społecznościowy zajmuje wysokie pozycje wśród najlepiej oceniany pracodawców.

Prawda jest jednak taka, że na razie nie ogłoszono nigdzie żadnego naboru, a wiadomości na ten temat są ciągle niepotwierdzone i nieprecyzyjne. Co prawda rzecznik stołecznego ratusza, Bartosz Milczarczyk wyraził zadowolenie z wyboru Warszawy przez Facebooka, ale dodał także, że o całej spawie dowiedział się z mediów.