Facebook otwiera oddział w Warszawie

Już za kilkanaście dni oficjalnie ruszy polski oddział Facebooka. Będzie on się znajdował w Warszawie.

Na początku tego roku informowaliśmy, że najpopularniejszy na świecie serwis społecznościowy, czyli Facebook, szykuje się do otwarcia swojego polskiego oddziału. Natychmiast swoją gotowość do jego przyjęcia zgłosiło kilka miast. Najszybszy był tutaj Wrocław, który rozpoczął akcję "Wybieram Wrocław".

Nieco później pojawiły się kolejne spekulacje na ten temat sugerujące, że wybór Facebook najprawdopodobniej padnie na stolicę. Dzisiaj już wiemy, że były one prawdziwe.

Zobacz również:

  • Facebook - jak usunąć konto?

Wkrótce otwarcie

Polski oddział Facebooka powinien ruszyć już 27 września. Będzie miał on swoją siedzibę w należącym do kompleksu Złote Tarasy biurowcu Skylight. Podczas oficjalnego otwarcia, które będzie miało miejsce w Centralnym Basenie Artystycznym w Warszawie, pojawi się Joanna Shields, wiceprezes Facebooka w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

Kto będzie pracował w polskim oddziale? Dotychczas udało się ustalić jedynie dwa pewne nazwiska: Marcin Brus i Illya Kondratyuk. Obaj pracowali wcześniej w Procter & Gamble. Obecnie odpowiedzialni będą za obsługę marketingową Facebooka.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: