Facebook: oznacz produkty i znane osoby na zdjęciach

Do tej pory w popularnym serwisie społecznościowym na zdjęciu można było oznaczać tylko swoich znajomych. Obecnie dodano możliwość wskazywania określonych produktów, marek i znanych osób. Ta funkcja niewątpliwie ucieszy posiadaczy stron fanowskich.

W celu oznaczenia zdjęcia na Facebooku należy je włączyć i kliknąć dodaj znacznik do zdjęcia. Następnie trzeba kliknąć na zdjęcie we właściwym miejscu i wpisać nazwę marki lub imię i nazwisko interesującej nas osoby. Jeśli posiadają strony fanowskie, to po dodaniu znacznika należy kliknąć zakończ oznaczanie.

Na razie można oznaczać wyłącznie strony marek i produktów oraz osób. W przyszłości będzie możliwe dodawania także innych kategorii stron fanowskich.

Fotografie z oznaczonymi produktami lub osobami będą pojawiać się na ich stronach w zakładce zdjęcia. Nie będą one prezentowane bezpośrednio na tablicach. Oznaczenia na zdjęciach mogą być wprowadzane nie tylko przez fanów, którzy polubili daną stronę, ale także przez wszystkich innych użytkowników Facebooka.

Jeśli dodamy znacznik do fotografii dostępnej dla wszystkich, to każdy będzie mógł ją obejrzeć w zakładce zdjęcia na stronie fanowskiej oznaczonego produktu lub osoby. Jeśli jednak dodamy znacznik do zdjęcia dostępnego tylko dla znajomych, to jedynie oni będą mieli do niego dostęp.