Facebook planuje otworzyć oddział w Polsce. Wrocław już walczy

Największy serwis społecznościowy na świecie, czyli Facebook, zamierza otworzyć oddział w Polsce. Decyzja ta związana jest z dynamicznym wzrostem liczby polskich facebookowiczów.

Serwis społecznościowy Facebook posiada obecnie w Europie 7 oddziałów: za Polskę odpowiada ten w Dublinie. Jego uwadze nie uszedł fakt, że polska facebookowa społeczność bardzo dynamicznie rośnie licząc sobie obecnie już 7,5 miliona członków. W związku z tym, jak pisze Gazeta Prawna, popularny portal szykuje się do otworzenia oddziału w Polsce.

GP swoje domysły opiera też na fakcie, że Facebook zakończył właśnie umowę z siecią ARBOmedia, która zajmowała się obsługą reklamową na terenie Polski i kilku państw z Europy Środkowej i Wschodniej.

Nowy oddział- gdzie?

Facebook zatrudnia obecnie ponad 3 tysiące osób. Niestety nie wiadomo, o ile zamierza zwiększyć tę liczbę korzystając z polskiej fachowej siły roboczej. Nieznana jest również lokalizacja przyszłej inwestycji. Wiadomo już jednak, komu na niej najbardziej zależy. Jak myślicie, komu?

Wrocławiowi! Stolica Dolnego Śląska wyprzedziła inne miasta pod względem szybkiej reakcji na nadarzającą się okazję pozyskania nowego inwestora. Na Facebooku ruszyła już bowiem popierana przez prezydenta Rafała Dutkiewicza akcja "Wybieram Wrocław", która na chwilę obecną zyskała już blisko 1600 zwolenników. Jej współorganizator, Bartosz Idzikowski, przyznał, że na początku przyszłego tygodnia petycja zostanie przesłana do centrali Facebooka.

Dlaczego Wrocław byłby dobrą lokalizacją? Chociażby ze względu na dwa fakty:

- tutaj powstała Nasza Klasa

- tutaj ma swoje centrum innowacji Google

____________

Mam nadzieję, że doniesienia te się potwierdzą. Trzymam też kciuki za Wrocław!