Facebook pomoże znaleźć nowych przyjaciół. Poznaj funkcję Find Friends Nearby

Facebook testuje nową funkcję o nazwie "Find Friends Nearby". Dzięki niej mobilni użytkownicy serwisu będą mogli znaleźć znajdujących się w ich pobliżu nowych przyjaciół.


Nowa funkcja Facebooka przeznaczona jest dla użytkowników mobilnych i nosi nazwę "Find Friends Nearby" (wcześniej miała się nazywać Friendshake), co możemy przetłumaczyć na "Znajdź przyjaciół w pobliżu". Nie ma ona jednak pozwalać na znajdowanie znanych nam już osób, lecz poznawanie nowych.

Zdaniem twórcy tej aplikacji może ona sprawdzić się np. podczas imprezy, gdy zechcemy szybko wymienić się z nowo poznanymi osobami swoimi danymi. Pamiętać jednak należy, że nowa funkcjonalność obejmuje swoim działaniem wyłącznie osoby, które są do niej zalogowane.

Konkurencja nie będzie zadowolona

Warto dodać, że na rynku dostępne są już podobne rozwiązania. Dobrym przykładem są tutaj przeznaczone dla właścicieli iPhone'ów aplikacje takie jak Highlight, Sonar, czy Banjo (w jej przypadku istnieje również wersja dla Androida). Z pewnością ich twórcy nie są zadowoleni z nowych możliwości Facebooka.

Zagrożenia

Wraz z udostępnieniem funkcji FFN w Sieci pojawiły się opinie, że może ona nieść również ze sobą pewne zagrożenia. Trudno się z nimi nie zgodzić tym bardziej, że wcale niewykluczone jest, iż Facebook w przyszłości zniesie stosowane obecnie ograniczenia wiekowe.

______________________

A wy co sądzicie o Find Friends Nearby? Czy czekaliście na takie rozwiązanie?