Facebook postawi na... telepatię

Mark Zuckerberg miewa czasem zaskakujące pomysły, a podczas rozmowy z użytkownikami Facebooka podzielił się swoją najnowszą wizją. To połączenia telepatyczne pomiędzy użytkownikami. I to nie jest żart!

Facebook pozwala na wymianę plików, wiadomości tekstowych, rozmowy wideo i mnóstwo innych form komunikacji. Zdaniem szefa sieci społecznościowej, to jednak nie koniec. Jak powiedział: "pewnego dnia będziemy mieli w każdej chwili możliwość dzielenia naszych doznań i emocji z innymi ludźmi (...) będą mogli doświadczać takich samych przeżyć, co i my." Ktoś rozsądnie zauważył, że w takiej sytuacji możemy nagle doznać dziesiątek różnych - czasem wzajemnie wykluczających się odczuć - od znajomych z listy, jednak Mark Zuckerberg póki co nie podał ewentualnego sposobu na postępowanie w takiej sytuacji.

Mark Zuckerberg podczas rozmowy z użytkownikami FB

Mark Zuckerberg podczas rozmowy z użytkownikami FB

Przewiduje natomiast coraz większy rozwój elektroniki noszonej (wearables), które w przyszłości ma być tak rozbudowana, że zdecydowanie zmieni na lepsze nasze sposoby komunikacji oraz porozumiewania się. Ma to posłużyć "lepszym relacjom i związkom z tymi ludźmi, których kochamy i na którym nam zależy". Jego zdaniem lepsza komunikacja ze światem umożliwi także podejmowanie lepszych decyzji całym społecznościom. No cóż, może obecnie pomysły Zuckerberga brzmią jak science-fiction, jednak warto pamiętać, że jeszcze ćwierć wieku temu internet czy smartfony również były tak postrzegane, więc kto wie, jak z tą telepatią będzie?