Facebook pozwany przez Yahoo za naruszenie patentów

Wszystko wskazuje na to, że jesteśmy świadkami kolejnej wojny patentowej. Tym razem Yahoo pozwało serwis społecznościowy Facebook za naruszenie patentów. O co chodzi w tym przypadku?

Sprawa dotyczy 10 patentów własności Yahoo jakie miały zostać naruszone przez serwis Facebook. Dotyczą one mechanizmów społecznościowych, sposobów na reklamę w sieci oraz kwestii dotyczących personalizacji serwisu. O całej sprawie informuje agencja Reuters.

Proces, który będzie się toczył przed sądem w San Jose, zbiegł się z informacją planowanego wejścia Facebooka na giełdę. W ofercie publicznej mają pojawić się akcje o wartości 100 miliardów dolarów. Jest to dla inwestorów łakomy kąsek, a kłopoty sądowe mogą skutkować obniżeniem wartości spółki.

Facebook odrzuca stawiane zarzuty jako "bezzasadne". Jonathan Thaw, rzecznik prasowy firmy Marka Zuckerberga, stwierdził także, że jest on "rozczarowany postawą Yahoo, firmy która była wieloletnim partnerem biznesowym Facebooka". A wy co sądzicie o kolejnej wojnie patentowej? Czy podupadające Yahoo ma szansę w starciu z gigantem?