Facebook pracuje nad własnym smartfonem. Zatrudnia pracowników Apple

Według The New York Times Facebook zatrudnił kilku pracowników Apple uczestniczących w pracach nad iPhone'em. Potwierdza to, że ma poważne plany co do wkroczenia na rynek smartfonów.


The New York Times powołując się na informacje pozyskane od "pracowników znających plany Facebooka" twierdzi, że zatrudnił on "ponad pół tuzina" programistów Apple oraz inżynierów uczestniczących w pracach nad iPhone'em. Wejście na rynek smartfonów jest podobno bardzo ważne dla Marka Zuckerberga, gdyż to właśnie rosnąca siła mobilnego rynku oraz brak odpowiedniego planu pozwalającego na czerpanie z niego korzyści są przyczyną prognozowanego na ten rok spadku dynamiki przychodów Facebooka.

Popracuje raczej na własną rękę

Z informacji, które pojawiły się w poprzednim roku wynikało, że Facebook planował nawiązać partnerstwo z firmą HTC, którego efektem miało być stworzenie smartfona noszącego kodowe oznaczenie "Buffy". Obecne doniesienia NYT sugerują jednak, że skłania się on bardziej ku produkcji tego mocno społecznie ukierunkowanego urządzenia niemal całkowicie na własną rękę.

Będzie jeszcze bardziej tłoczno

Wejście Facebooka na rynek smartfonów spowoduje, że zrobi się na nim jeszcze bardziej tłoczno. Pamiętać tutaj też należy, że inny gigant internetowy, czyli Google, stał się kilka dni temu oficjalnie właścicielem Motorola Mobility.

Sklep Facebooka

Warto na koniec przypomnieć, że Facebook otworzył niedawno własny sklep internetowy - App Center - oferujący użytkownikom dostęp do aplikacji przeznaczonych dla systemów iOS i Google Android.