Facebook: prawie miliard kont, w tym aż 83 miliony fałszywych

Z najnowszych informacji podanych przez Facebook wynika, że w ostatnich kilku miesiącach liczba fałszywych kont znacznie wzrosła. Obecnie przekracza już 83 miliony.


Według danych przedstawionych w marcu przez najpopularniejszy serwis społecznościowy nawet 50 milionów społecznościowych kont było fałszywych. Jak się właśnie okazało, w ciągu kilku ostatnich miesięcy sytuacja ta nie tylko nie uległa poprawie, ale drastycznie się pogorszyła: obecnie liczba "fałszywek" przekroczyła już bowiem 83 miliony.

Facebook podzielił tzw. "fejki" na trzy kategorie:

1. Konta powielone (45,8 miliona), które dotyczą np. kont tworzonych przez rodziców dla swoich dzieci w wieku poniżej 13 lat

2. Konta błędnie zakwalifikowane (22,9 miliona), które dotyczą kont zakładanych np. dla ukochanych zwierząt facebookowiczów

3. Konta niepożądane (14,3 miliona), które dotyczą profili zakładanych np. wyłącznie w celu spamowania

Kto tworzy takie konta?

"Wierzymy, że odsetek kont powielonych lub fałszywych jest znacząco niższy w krajach rozwiniętych takich jak Stany Zjednoczone, czy Australia niż w krajach rozwijających się takich jak Indonezja i Turcja" - przekonuje w wydanym oświadczeniu Facebook.

Przynajmniej jeżeli chodzi o profile zakładane futrzakom, jakoś nie chce mi się w to wierzyć...

955 milionów...

Dokładnie o takiej liczbie użytkowników wspominał pod koniec lipca Facebook (chodzi tutaj o osoby, które w przeciągu miesiąca zalogowały się na swoim koncie przynajmniej jeden raz). Biorąc jednak pod uwagę wspomniane doniesienia okazuje się, że została ona poważnie zawyżona.