Facebook prezentuje aplikację dla iPada

Serwis społecznościowy Facebook w końcu wydał aplikację przeznaczoną specjalnie dla użytkowników tabletów firmy Apple. Do tej pory mogli oni korzystać z wersji w przeglądarce lub aplikacji przeznaczonej dla iPhone'a. Nie była ona jednak dostosowana do dużego ekranu iPada i specyfiki tego urządzenia.

Facebook dla iPada

Pogłoski o możliwości wydania aplikacji Facebooka przeznaczonej specjalnie dla iPada pojawiały się już wcześniej. Wczoraj jednak serwis społecznościowy oficjalnie poinformował o nowej aplikacji na swoim blogu i pojawiła się ona do darmowego pobrania w sklepie App Store. Poprawek doczekała się także aplikacja dla iPhone'a oraz mobilna strona m.facebook.com.

Podobnie jak w pełnej wersji przeglądarkowej, Facebook dla iPad prezentuje powiadomienia u góry ekranu, czat można wyświetlić po prawej stronie, a wszystkie gry, aplikacje, grupy i listy po lewej stronie. Dzięki temu nie trzeba stale przechodzić z jednego miejsca w drugie, by mieć wszystkie aktualności pod ręką i wykonywać to, czym akurat chcemy się zajmować.

Aplikację dla iPada wyposażono w kilka nowych funkcji, które zbliżają jej funkcjonalność do pełnej, przeglądarkowej wersji Facebooka. Można korzystać z czatu, a także gier i aplikacji oraz oglądać zdjęcia w trybie pełnoekranowym. Nie ma być również problemów z oglądaniem filmów w wysokiej rozdzielczości i przesyłaniem ich za pomocą funkcji AirPlay do odbiorników telewizyjnych.

Facebook dla iPada został wzbogacona także o możliwości dzielenia się ze znajomymi, które zapowiadano na konferencji F8. Jeśli znajomy zamieści w serwisie informacje o grze, w którą akurat gra na iPadzie, to po kliknięciu na post zostanie ona uruchomiona na naszym tablecie (jeśli jest zainstalowania) lub będziemy skierowani do sklepu App Store skąd można ją pobrać.


Zobacz również