Facebook prezentuje aplikację dla iPada

Serwis społecznościowy Facebook w końcu wydał aplikację przeznaczoną specjalnie dla użytkowników tabletów firmy Apple. Do tej pory mogli oni korzystać z wersji w przeglądarce lub aplikacji przeznaczonej dla iPhone'a. Nie była ona jednak dostosowana do dużego ekranu iPada i specyfiki tego urządzenia.

Facebook dla iPada
Pogłoski o możliwości wydania aplikacji Facebooka przeznaczonej specjalnie dla iPada pojawiały się już wcześniej. Wczoraj jednak serwis społecznościowy oficjalnie poinformował o nowej aplikacji na swoim blogu i pojawiła się ona do darmowego pobrania w sklepie App Store. Poprawek doczekała się także aplikacja dla iPhone'a oraz mobilna strona m.facebook.com.

Podobnie jak w pełnej wersji przeglądarkowej, Facebook dla iPad prezentuje powiadomienia u góry ekranu, czat można wyświetlić po prawej stronie, a wszystkie gry, aplikacje, grupy i listy po lewej stronie. Dzięki temu nie trzeba stale przechodzić z jednego miejsca w drugie, by mieć wszystkie aktualności pod ręką i wykonywać to, czym akurat chcemy się zajmować.

Zobacz również:

  • W Messengerze podzielisz rachunek ze znajomymi!
  • HBO GO - 8 porad, które każdy powinien znać
  • Gdzie najtaniej kupić MacBooka? [Aktualizacja 06.12.2021]

Aplikację dla iPada wyposażono w kilka nowych funkcji, które zbliżają jej funkcjonalność do pełnej, przeglądarkowej wersji Facebooka. Można korzystać z czatu, a także gier i aplikacji oraz oglądać zdjęcia w trybie pełnoekranowym. Nie ma być również problemów z oglądaniem filmów w wysokiej rozdzielczości i przesyłaniem ich za pomocą funkcji AirPlay do odbiorników telewizyjnych.

Facebook dla iPada został wzbogacona także o możliwości dzielenia się ze znajomymi, które zapowiadano na konferencji F8. Jeśli znajomy zamieści w serwisie informacje o grze, w którą akurat gra na iPadzie, to po kliknięciu na post zostanie ona uruchomiona na naszym tablecie (jeśli jest zainstalowania) lub będziemy skierowani do sklepu App Store skąd można ją pobrać.