Facebook prezentuje kolejną aktualizację Newsfeeda

Równo rok temu Facebook zapowiedział gruntowną zmianę interfejsu strony głównej portalu. Projekt okazał się niewypałem i w rezultacie odświeżony Newsfeed zobaczyła tylko garstka użytkowników. Teraz ekipa Marka Zuckerberga odrzuca ten projekt i prezentuje… jeszcze nowszą wersję tablicy, która czerpie inspirację z obu dotychczasowych layoutów.

Facebook to najpopularniejszy portal społecznościowy świata, który ma już ponad miliard aktywnych użytkowników. Nic dziwnego, że zmiany wyglądu strony głównej wymagają od administratorów stworzonego przez Marka Zuckerberga serwisu dużo pracy i przygotowań. Okazuje się jednak, że w rok od premiery nowego layoutu Newsfeeda, czyli strumienia aktualności wyświetlającego posty znajomych oraz obserwowanych profili i stron, trafił on do zaledwie małej części użytkowników.

Wszystko wskazuje na to, że nowy wygląd Facebooka nie przypadł do gustu użytkownikom na tyle, że ekipa Marka Zuckerberga postanowiła anulować jego wdrożenie. Wczoraj dowiedzieliśmy się, że inżynierowie Facebooka jakiś czas temu rozpoczęli pracę nad zupełnie nową wersją strony głównej. Pojawił się też pierwszy zrzut ekranu prezentujący ostatnią odsłonę tablicy z aktualnościami.

Zobacz również:

  • Szyfrowanie wiadomości na Facebooku pojawi się z opóźnieniem!
  • Zuckerberg odpowiada na oskarżenia wobec Facebooka
Facebook prezentuje kolejną aktualizację Newsfeeda

Nowy wygląd zachowuje stary układ menu lekko modyfikując jego kolorystykę. Lewa kolumna będzie mieć teraz szare tło. Sam wygląd aktualności skopiowany będzie jednak z “nowego Newsfeeda”, który został zaprezentowany rok temu. Taki hybrydowy layout już zaczął być wdrażany i widzą go u siebie pierwsi użytkownicy. Cały proces podmiany strony głównej ma potrwać kilka tygodni. Miejmy tylko nadzieję, że nie potrwa on znowu rok...