Facebook przejmuje i zamyka serwis Hot Potato

Portal społecznościowy Hot Potato zostanie zamknięty w ciągu miesiąca. Zakup tego serwisu przez Facebooka najprawdopodobniej związany jest z pojawieniem się usługi Places.

Informacje o zakupie Hot Potato pojawiły się na oficjalnym blogu tego serwisu. W branży spekulowano już od jakiegoś czasu o takiej możliwości, w związku z nową usługą oferowaną przez portal Facebook.

W zeszłym tygodniu sam Mark Zuckerberg przedstawił nową funkcję nazwaną "Places". Dzięki tej usłudze użytkownicy mogą informować się nawzajem gdzie aktualnie są. Places pozwala także na znajdowanie nowych, ciekawych miejsc w pobliżu naszej aktualnej lokalizacji.

Zobacz również:

  • Zaostrzenie prywatności na iOS nie zadziałało na Facebooka!

Przejęcie Hot Potato może być związane z chęcią rozszerzenia funkcjonalności tej nowej usługi lokalizacyjnej. Kupiony serwis jest bowiem nastawiony na dzielenie się ze znajomymi informacjami o swoich aktywnościach oraz łączenie się w grupy ze względu na zainteresowania oraz wykonywane czynności. Owe grupy mogą się wymieniać informacjami oraz zdjęciami na interesujący ich temat.

Do tej pory serwis Hot Potato był tylko częściowo powiązany z Facebookiem np. poprzez usługę wyszukiwania znajomych po ich loginach. Teraz oficjalnie przestał on przyjmować nowych użytkowników. Według informacji z oficjalnego bloga już za miesiąc serwis przestanie działać, a wszystkie dane zebrane w portalu społecznościowym Hot Potato zostaną skasowane.