Facebook się zbroi i kupuje twórców Asgard's Wrath

Należące do Facebooka studio Oculus powiększyło się o nowy zespół, twórców m.in Asgars's Wrath – Sanzaru Games.

W listopadzie minionego roku Facebook ogłosił nabycie studia Beat Games, znanego z produkcji Beat Saber, i wówczas zapowiedział, że "to dopiero początek". Okazało się, że włodarze firmy nie są gołosłowni i skład gamingowego oddziału firmy - Oculus, powiększył się o nowy zespół. Właśnie ogłoszono zakup Sanzaru Games, kolejnego studia, zajmującego się tworzeniem gier dedykowanych technologii wirtualnej rzeczywistości.

Studio Sanzaru Games jest obecnie najbardziej znane z gry Asgrd's Wrath, która jest tytułem na wyłączność gogli Oculus i jedną z najlepiej ocenianych produkcji VR 2019 roku. W oficjalnym oświadczeniu Facebooka możemy przeczytać, że studio zachowa niezależność twórczą i nadal będzie prosperować w swoich obecnych biurach w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, ale od tej pory z pełnym wsparciem Facebooka i zespołu Oculus Studios. Nie podano jednak wiadomości, na temat przyszłych projektów Sanzaru pod szyldem nowego pracodawcy.

Facebook zapowiada, że będzie to niesamowity rok dla ich zapowiedzi i premier VR, a nabycie studia Sanzaru jest tylko jedną, z wielu planowanych niespodzianek. Widać, że firma kładzie ostatnio duży nacisk na rozwój swoich gogli VR. Czas pokaże, jak bogata będzie tegoroczna oferta Oculusa i czy rzeczywiście będzie "niesamowita".

źródło: wccftech.com