Facebook testuje obsługę głosem Messengera

Microsoft ma Coratnę, Apple ma Siri, Google - Google Now. Facebook chciałby również wyposażyć swoich użytkowników w obsługę głosu i trwają właśnie testy w tym kierunku.

Jeśli wypadną pomyślnie, komendy głosowe mają zostać wprowadzone do komunikatora Facebook Messenger. Oznajmił to na odbywającej się w Monachium konferencji Digital Life Design David Marcus, wiceprezes działu Facebooka odpowiedzialnego za komunikatory. Aktualnie tego samodzielnego programu używa ponad 500 milionów osób na całym świecie, więc lista obsługiwanych języków musi być znaczna, a co za tym idzie - prace nad obsługą zmiany głosu na tekst oraz wydawania poleceń głosowych potrwają z pewnością dłuższy czas. Marcus spodziewa się, że tego typu rozwiązanie może być hitem w krajach azjatyckich.

Facebook testuje obsługę głosem Messengera

David Marcus

Dlaczego akurat tam? Otóż wiele języków w kilku rejonach Azji posiada specyficzny alfabet, który ciężko zastosować na urządzeniach przenośnych. Umożliwienie wprowadzania tekstu za pomocą głosu znacznie ułatwiłoby jego obsługę. Marcus dodał też, że dodanie tego typu funkcji do Messengera zwiększyłoby jego globalną popularność, a co za tym idzie - dochody firmy.

Zobacz również:

  • WhatsApp wprowadza wyczekiwane szyfrowanie end-to-end
  • Facebook Messenger - czy da się używać bez konta na Facebooku?
  • Apple podnosi cenę słuchawek Beats Flex o 40%!