Facebook testuje samousuwające się posty

Facebook pozazdrościł Snapchatowi funkcji samoczynnego usuwania wpisów i aktualnie testuje podobną usługę. Jeśli testy wypadną pomyślnie, stanie się ona częścią sieci społecznościowej.

Jak to działa? Użytkownik, który napisze na swojej tablicy, będzie mógł ustalić, jak długo dany wpis ma być widoczny. Po upływie wskazanego czasu zostanie on automatycznie usunięty. Żywotność takiego wpisu może wynosić od jednej godziny do siedmiu dni. Jak na razie funkcja ta testowana jest tylko na systemie iOS. Nie wiadomo jednak, czy usunięte posty będą kasowane również z serwerów firmy, czy też zostaną tam zarchiwizowane.

Facebook testuje samousuwające się posty

Nie jest to pierwsza próba tego typu Facebooka. W 2012 wprowadził ona klon Snapchata - nazywał się Poke, jednak nie cieszył się zainteresowaniem użytkowników i został usunięty z Apple App Store. W związku z tym Facebook chciał kupić Snapchat i oferował za niego 3 miliardy dolarów, jednak właściciele nie byli zainteresowani jego sprzedażą. W czerwcu 2014 roku firma Zuckerberga kupiła za to Slingshot - aplikację pozwalającą przesyłać zdjęcia i krótkie klipy wideo, a w lipcu należący do FB Instagram wprowadził kolejnego klona Snapchata - Bolt.

Zobacz również:

  • Dane 3,8 miliarda użytkowników Facebook i Clubhouse zostały wystawione na sprzedaż
  • Snapchat nie działa! Poważna awaria trwa już kilka godzin
  • Nowa funkcja na Instagramie