Facebook traci użytkowników w USA

Amerykanie znudzili się Facebookiem - taki wniosek wysnuć można z ostatnich badań. Największy serwis społecznościowy świata nadal zyskuje, ale nie w krajach, w których jest już od dawna.

Facebook zyskał w ostatnim miesiącu 11,8 mln nowych użytkowników - podaje "Inside Facebook". Choć liczby te robią wrażenie, wynik ten jest słabszy niż w kwietniu (13,9 mln) i znacznie słabszy niż pod koniec 2010 roku, kiedy serwis co miesiąc wzrastał nawet o 20 mln osób. Analityk z Gabriel Consulting Group, Dan Olds, zwrócił uwagę na fakt, że portal traci użytkowników w niektórych państwach.

Mowa tu głównie o Stanach Zjednoczonych, gdzie Facebook na początku maja 2011 roku miał 155,2 mln użytkowników, a pod koniec tego miesiąca już tylko 149,4 mln! Serwis stracił także użytkowników w innych krajach - aż 1,52 miliona w Kanadzie, a także około 100 tysięcy w Wielkiej Brytanii.

Zobacz również:

  • Threads, konkurencja Twittera od Facebooka, już dostępny. Niestety nie w Polsce
  • Twitter się sypie. Musk wystraszył pracowników

Choć Olds uważa, że nie są to liczby szczególnie niepokojące dla Facebooka, jest to jednak dość zły "omen". Skoro portal ma ogarnąć cały świat, jak to możliwe, że traci internautów w USA. Powinien chyba dążyć do zdobycia stuprocentowych udziałów w tamtejszych rynku?

Macie swoje konta na Facebooku?


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: