Facebook udostępnia wideorozmowy Skype

Mark Zuckerberg zapowiedział, że użytkownicy Facebooka otrzymają możliwość prowadzenia rozmów wideo za pomocą Skype. Co więcej, zadeklarował, że jest to pierwsza z wielu aplikacji, które zaoferuje w ciągu kilku najbliższych miesięcy najpopularniejszy serwis społecznościowy na świecie.


Facebook udostępnia rozmowy wideo przez Skype

Polecamy:

Zobacz też:

Kilka dni temu Mark Zuckerberg powiedział grupie reporterów, że Facebook pracuje nad wydaniem "czegoś niesamowitego". Dzisiaj wiemy już dokładnie, co miał na myśli.

Wideorozmowy Skype

Podczas wczorajszej konferencji Mark Zuckerberg zaprezentował bowiem nową funkcjonalność Facebooka umożliwiającą jego użytkownikom prowadzenie rozmów wideo za pomocą zoptymalizowanej wersji komunikatora Skype (dostępny on jest z poziomu okienka czatu). Aby nawiązać połączenie z innym użytkownikiem serwisu, wystarczy kliknąć odpowiedni przycisk. Jeżeli osoba, do której dzwonimy nie posiada zainstalowanej wtyczki, zobaczy niewielkie okienko pozwalające na jej pobranie. Proces ten nie powinien zająć więcej niż 10-20 sekund.

Zobacz również:

  • W Messengerze podzielisz rachunek ze znajomymi!
  • Jak zainstalować Zoom na komputerze?
  • Jak sprawdzić czy kamerka internetowa w laptopie działa? [PORADNIK]

Według Facebooka, funkcja wideorozmów działa najlepiej w przeglądarkach Mozilla Firefox, Google Chrome, Internet Explorer i Safari. Nie wspiera jednakże Linuksa i nie jest jeszcze dostępna w wersji mobilnej.

Nowa funkcjonalność zostanie automatycznie udostępniona wkrótce wszystkim użytkownikom Facebooka. Bardziej niecierpliwi mogą jednak już z niej skorzystać odwiedzając tę stronę.

Warto też dodać, że wideorozmowy to nie jedna nowość, którą zaoferuje Facebook. Zuckerberg zapowiedział bowiem, że zamierza wprowadzić także funkcję czatu grupowego oraz poprawić interfejs czatu.

Facebook a Google+

Zuckerberg opisał Facebooka jako platformę, w której aplikacje takie jak Skype można bardzo łatwo wykorzystać. Zapowiedział też, że zamierza nawiązać szeroką współpracę z różnymi firmami, które koncentrują się na konkretnych technologiach.

"Chcemy pozostawić wszystkie aplikacje dla niezależnych przedsiębiorców i firm, które będą najlepsze w swojej klasie. Jest to strategia inna niż te, które stosują konkurencyjne firmy internetowe starające się robić wszystko samemu" - powiedział Zuckerberg.

Trudno nie odnieść wrażenia, że te słowa skierowane były do Google, który niedawno uruchomił własny serwis społecznościowy - Google+ - oferując w nim funkcje zbudowane przede wszystkim przez siebie.

To dopiero początek

Jak widać, zintegrowanie Skype z Facebookiem to pierwszy krok w planie zakładającym dostarczenie "czegoś niesamowitego". W ciągu kilku następnych miesięcy powinniśmy więc być świadkami wzbogacania serwisu o kolejne funkcjonalności.

Facebook - kilka liczb

Podczas konferencji Mark Zuckerberg oficjalnie potwierdził, że Facebook osiągnął obecnie 750 milionów aktywnych użytkowników dzielących się codzienne 4 miliardami informacji, których liczba powinna znacznie wzrosnąć wraz z wprowadzaniem nowych funkcjonalności.

Facebook udostępnia wideorozmowy Skype