Facebook - użytkownicy coraz bardziej niezadowoleni

Użytkownicy Facebooka są coraz mniej zadowoleni z portalu - wynika z badań przeprowadzonych przez ForeSee Results. Eksperci są zgodni. To szansa dla Google+.

Facebook

Facebook, pomimo tego, że od jakiegoś czasu traci użytkowników w USA, ciągle pozostaje niekwestionowanym liderem wśród serwisów społecznościowych. Jednak od czasu pojawienia się Google+, pozycja portalu Marka Zuckerberga jest coraz mniej pewna.

Lary Freed, z firmy ForeSee Results, twierdzi, że Facebook bazuje na tym, że użytkownicy są do niego przyzwyczajeni. "Bez względu na swoją aktualną dominację, Facebook nie może spoczywać na laurach. Jeśli nic się nie zmieni, portal ten może zapomnieć o swojej dawnej pozycji" - twierdzi Freed.

Zobacz również:

  • Polacy wybierają zielone rozwiązania? Badania wskazują, że przekonujemy się do ekologicznej elektroniki
  • Facebook - jak usunąć konto?
  • Twitter się sypie. Musk wystraszył pracowników

Facebook uzyskał średnio 66 punktów na 100 jeśli chodzi o satysfakcję użytkowników. Dla porównania, YouTube zdobył 74, Wikipedia 78, Google 80 a Bing 77 punktów. Średnia dla wszystkich przebadanych stron wyniosła 75,4.

"Oczywiście portal Zuckerberga jest obecnie królem. Z tego tronu może go jednak zrzucić Google ze swoim najnowszym serwisem społecznościowym" - prognozuje Freed.

Liczba użytkowników Facebooka szacowana jest na 750-800 milionów. Google+ ma ich około 10 milionów. Należy jednak pamiętać o tym, że portal ten istnieje niespełna miesiąc. To dopiero początek rozgrywki...


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: