Facebook wkracza w świat hazardu. Można wygrać prawdziwe pieniądze!

Facebook postanowił wprowadzić do swojej oferty możliwość grania w Bingo i wygrywania prawdziwych pieniędzy. Póki co, ta łagodna forma hazardu dostępna będzie wyłącznie dla Brytyjczyków.

Od dawna wśród inwestorów pojawiały się dyskusje na temat wprowadzenia przez Facebooka (i inne serwisy społecznościowe) produktów hazardowych pozwalających mu zwiększyć przychody. Właśnie okazało się, że największy serwis społecznościowy zrobił pierwszy krok w tym kierunku proponując Brytyjczykom w wieku minimum 18 lat możliwość grania w Bingo (aplikacja Bingo Friendzy) i zarabiania prawdziwych pieniędzy.

"Hazard jest bardzo popularny i dobrze uregulowany w Wielkiej Brytanii...dla milionów Brytyjczyków Bingo to już doświadczenie społeczne i jego zaoferowanie ma sens." - powiedział Julien Codorniou z Facebooka.

Przyznał on jednocześnie, że jego firma prowadziła już rozmowy z innymi firmami hazardowymi o rozszerzeniu oferty o kolejne pozycje takie jak Blackjack, czy ruletka. Nic jednak "konkretnego" do tej pory nie ustalono.

Wyjście poza Wyspy będzie trudne

Warto zaznaczyć, że wyjście z hazardowymi produktami poza Wielką Brytanię może być dla Facebooka bardzo problematycznie pod względem prawnym. Chodzi tutaj m.in. o przynoszące serwisowi największe zyski Stany Zjednoczone, w których dopiero niedawno zaczęły powstawać regulacje prawne powolutku otwierające w poszczególnych stanach drzwi dla niektórych gier hazardowych online.