Facebook wprowadza Oś czasu dla wszystkich!

Serwis społecznościowy w końcu wprowadził układ osi czasu, który zapowiadał już we wrześniu. Całkowicie zmienia on wygląd strony profilowej i eksponuje nasze najważniejsze aktywności z Facebooka. Już teraz każdy może pokazać światu swoją historię w zupełnie nowy sposób. Budzi to jednak pewne kontrowersje.

Facebook - Oś czasu

Oś Czasu na Facebooku - jak włączyć i skonfigurować?

Oś czasu to układ profilu Facebooka zaprezentowany przez Marka Zuckerberga na konferencji F8. Pisaliśmy o nim już wcześniej, zwykle określając go angielską nazwą Timeline. Teraz serwis społecznościowy poinformował, że jest on dostępny dla wszystkich. Można go uruchomić na specjalnej stronie Przedstawiamy Oś czasu.

Po uruchomieniu Osi czasu nasz profil ulega transformacji. Prezentuje teraz naszą aktywność z Facebooka i nie tylko ułożoną chronologicznie w nowy sposób. Oprócz zmian statusu i kliknięć Lubię to, pojawiają się tu również daty, które udostępniliśmy np. dzień narodzin lub ukończenia szkoły. Kontrowersje budzi fakt, że wyeksponowane mogą być momenty z naszej historii, których nie chcemy przypominać.

Tydzień na testy

Oś czasu nie jest jednak widoczna dla wszystkich natychmiast po naszym zdecydowaniu się na ten układ profilu. Otrzymujemy tydzień na dopracowanie jej wyglądu i ustalenie, które informacje mają być pokazywane publicznie, grupie znajomych lub wcale. Po uzyskaniu zadowalającego efektu klikamy opublikuj teraz.

Nowy układ jest efektowniejszą i skuteczniejszą formą dzielenia się wiadomościami o naszej osobie ze światem zewnętrznym. Zobaczymy, jak zareagują na niego użytkownicy i komu zepsuje humor, to co zobaczy na swojej osi czasu. Testujcie i opowiadajcie o swoich wrażeniach nam oraz Facebookowi, który prosi o ocenienie jego pracy.