Facebook wprowadza kontrowersyjną opcję "Oczekiwane: dziecko"

Facebook wprowadził możliwość dodania nienarodzonego dziecka do sekcji znajomi i rodzina. Rodzice oczekujący dziecka mogą teraz wybrać z rozwijanej listy możliwych stopni pokrewieństwa opcję "Oczekiwane: dziecko". To kolejna, wzbudzająca kontrowersje możliwość wprowadzona w serwisie społecznościowym.

Niektórzy uważają, że taki sposób informowania o oczekiwanym dziecku w serwisie społecznościowym obniża znaczenie doświadczenia, którym jest rodzicielstwo. Już wcześniej zdarzało się, że Facebook był wykorzystywany w niestosowny sposób.

Nowy sposób dzielenia się informacją o spodziewanym potomstwie wydaje się zbyt formalistyczny i bezduszny. Przypomina on informowanie o zmianie miejsca zamieszkania lub pracy. Poza tym rodzice korzystający z Facebooka i tak przekażą informację o narodzinach dziecka wszystkim znajomym bez konieczności używania zautomatyzowanych opcji.

Zobacz również:

  • W Messengerze podzielisz rachunek ze znajomymi!
  • iPhone'y pracowników Departamentu Stanu USA zhakowane!

Jeszcze więcej kontrowersji związanych jest z komplikacjami, które mogą pojawić się w czasie ciąży i tym, że ewentualna tragedia danej osoby będzie niejako przeżywana publicznie. Oczywiście jest to ryzyko, które niektórzy użytkownicy Facebooka będą podejmować i podobne podejmują dzieląc się różnymi innymi informacjami ze swojego życia osobistego już teraz.

Inną zastanawiającą kwestią jest dwukropek pomiędzy słowem oczekiwane i dziecko. Jaki to ma sens? Czy w przyszłości będą inne opcje do wyboru? Może będzie dostępne ustalanie pokrewieństwa takiego jak oczekiwany: brat, oczekiwany: wnuk, a dla przyjaciół zwierząt nawet oczekiwany: kot Bonifacy. Jednak czy naprawdę ma to sens, to już inna kwestia.